Trwa ładowanie...

Getin Up szybszy od mBanku, lepszy od Synca?

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska Alior Sync i Nowy mBank będą miały konkurencję. Getin Bank chce podbić rynek innowacyjnym kontem Getin Up. Projekt, który powstawał po cichutku ma ruszyć już w połowie grudnia i wyprzedzić start konkurencji.

Getin Up szybszy od mBanku, lepszy od Synca?Źródło: Getin Bank
d4futz4
d4futz4

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska na rynku kont internetowych pojawi się nowy gracz. Getin Bank chce podbić rynek innowacyjnym kontem Getin Up. Projekt, który powstawał po cichutku ma ruszyć już w połowie grudnia i wyprzedzić start konkurencyjnego nowego mBanku. Klientom zaproponuje rewolucyjną kartę.

Formalnie Getin Up to tylko nowa oferta konta w ramach Getin Banku. De facto jednak projekt jest na tyle duży, że można mówić o nowym polskim banku internetowym. Będzie to już trzeci gracz walczący o młode osoby chcące nie tylko atrakcyjnej oferty, ale także nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań. W czerwcu wystartował Alior Sync, a na początku przyszłego roku ruszyć ma Nowy mBank. Czym wyróżniać na tle konkurencji chce się Getin Up?

Największą nowością będzie pierwsze na świecie komercyjne wdrożenie Display Card Mastercard. Karty bankomatowej wyposażonej w mikrowyświetlacz i klawiaturę. Dzięki temu może służyć, jako token generujący hasła do bankowości internetowej. Bardziej przydatną funkcją jest wyświetlanie stanu konta.

- To będzie propozycja dla tych, którzy nie korzystają z bankowości mobilnej w telefonach. Display Card Mastercard da dostęp do najważniejszych danych w każdej chwili i w każdym miejscu - mówi Wirtualnej Polsce Maciej Szczechura, członek zarządu Getin Banku odpowiedzialny za projekt Getin Up.

d4futz4

Karta umożliwi także komunikację z bankiem. Poza tym będzie mogła wyświetlić kursy walut czy termin spłaty raty kredytu. Tak jak większość dziś wydawanych kart, pozwoli także dokonywać płatności bezstykowych.

W ten sam sposób Getin Up umożliwi płacenie telefonem z wbudowaną funkcją NFC (Near Field Communication) - będzie to po Polbanku i mBanku trzecie wdrożenie w Polsce. Nowością ma być możliwość opłacania rachunków za pomocą smartfona. W tym celu wystarczy zeskanować QR Code, czyli kwadratowego kod kreskowy drukowany na fakturze czy rachunku. System sam za nas wypisze dane przelewu, które trzeba będzie tylko zatwierdzić.

Do lamusa przejść ma też oszczędzanie na zwykłej lokacie. Getin Up umożliwi zbieranie na konkretny wydatek w CKO, czyli celowym koncie oszczędnościowym. Zachętą ma być tak zwana grywalizacja, czyli wykorzystanie zabawy do regularnego odkładania pieniędzy. Dodatkowo będzie można skorzystać z funkcji nazwanej "zachowaj resztę". Przy płaceniu kartą czy zlecaniu przelewów system zaokrągla sumę do pełnej kwoty i nadwyżkę wpłaca na konto skarbonkę. To opcja podobna do konta mSaver w mBanku.

Oszczędzanie wspierane będzie także przez menadżera finansów podpowiadającego w graficznej formie tabelek i wykresów, na co wydajemy pieniądze. Poza tym w ofercie Getin Up, będą dostępne przelewy do osób, których nie znamy numeru konta. By oddać niewielkie sumy za obiad czy kino, wystarczy adres mailowy znajomego, czy kontakt na Facebooku.

d4futz4

Ofertowo Getin Up doda do tego premię w wysokości symbolicznej złotówki za każde założenie lokaty, przelew wynagrodzenia na konto oraz transakcje kartowe powyżej 100 zł. Samo konto ma być bezpłatne dla osób, które miesięcznie wydadzą kartą ponad 300 zł, a w przypadku studentów ponad 100 zł.

- Getin Up to strategiczny projekt realizowany w ramach marki Getin Bank. Zamierzamy otwierać około 30 tys. kont miesięcznie - mówi o planach związanych z Getin Up Maciej Szczechura. Dodaje, że wdrożenie nowoczesnej bankowości internetowej i połączonego z nim nowego konta to dopiero początek.

Nowa karta z mikrowyświetlaczem. Nowa karta z mikrowyświetlaczem.
Nowa karta z mikrowyświetlaczem. Źródło: Nowa karta z mikrowyświetlaczem.

Sam Getin Up to projekt, o którym na rynku dotychczas się nie mówiło. Dużym zaskoczeniem jest wyprzedzenie Nowego mBanku, który pierwotnie ruszyć miał jeszcze w 2012, ale jego start przełożono na pierwszy kwartał przyszłego roku. Konkurencją będzie dla niego także Alior Sync, który po pięciu miesiącach od startu ma już ponad 100 tys. klientów. Według szacunkowych badań w Polsce jest około miliona osób zainteresowanych nowoczesnymi technologiami bankowymi. Ta liczba będzie jednak rosnąć.

d4futz4

Getin Up nie będzie bankiem w 100 proc. internetowych. Przed miesiącem prezes Getin Banku informował, że przejęcie banku DnB Nord i jego oddziałów ma wesprzeć właśnie ich nowy projekt. Według zamysłu Getin Up ma być też bankiem, w którym na pierwszym miejscu ma być klient. To całkowita zmiana filozofii w całej grupie Getin Noble Banku.

Getin Up to kolejny projekt Leszka Czarneckiego, czwartego na liście najbogatszych Polaków wg tygodnika "Wprost". Oprócz Getin Noble Banku należą do niego także takie marki jak Idea Bank, Open Finance, Home Broker,Tax Care czy deweloperska spółka LC Corp.

d4futz4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4futz4