Trwa ładowanie...

GIS apeluje do powracających z Azji. Chodzi o objawy koronawirusa

Główny Inspektorat Sanitarny reaguje na doniesienia o zakażeniach wirusem. Urząd przygotował specjalne instrukcje dla podróżnych, którzy wracają z Azji i mają niepokojące objawy.
Share
Wirus z Azji jest wciąż groźny. Jak przyznaje szef chińskiej komisji zdrowia, liczba nowych infekcji może nadal rosnąć.
Wirus z Azji jest wciąż groźny. Jak przyznaje szef chińskiej komisji zdrowia, liczba nowych infekcji może nadal rosnąć.Źródło: flickr.com, Fot: GIS,Monika M
d44r5ch

"W ostatnich kilku tygodniach w krajach Azji Południowo-Wschodniej (Chiny, Tajlandia, Japonia, Korea Pd., Tajwan) wystąpiły zachorowania z objawami wysokiej temperatury ciała (pona 38 stopni), kaszlu, duszności i problemów z oddychaniem" - napisał GIS w specjalnym komunikacie do podróżnych.

Jak dodano: "W przypadku zaobserwowania tych objawów u siebie należy bezzwłocznie zgłosić się do izby przyjęć szpitala, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego".

Czytaj: Chiński koronawirus. Ekspert: "jego zdolność do przenoszenia się jest coraz silniejsza"

W związku z rozprzestrzenianiem się groźnego koronawirusa polskie porty lotnicze wprowadzają dodatkowe środki bezpieczeństwa. Wszyscy przylatujący z Chin otrzymują do wypełnienia Karty Lokalizacyjne Pasażera. To działanie prewencyjne, zgodne z procedurami Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

d44r5ch

Dowiedz się: Koronawirus z Chin. Lotniska w Polsce wprowadzają dodatkowe środki bezpieczeństwa

W wyniku epidemii koronawirusa w Chinach zmarło 56 osób, a na całym świecie zakażonych jest ponad 2000 osób, w tym głównie w mieście Wuhan w prowincji Hubei w środkowych Chinach.

Chińskie władze poinformowały, że zdolność koronawirusa do przenoszenia się jest coraz silniejsza, a liczba infekcji wywołanych nowym wirusem może nadal rosnąć.

Obejrzyj: Walczą ze śmiertelnym wirusem. Tak wygląda szpital do którego trafiają zarażeni

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d44r5ch

Podziel się opinią

Share
d44r5ch
d44r5ch