Trwa ładowanie...

Haagen-Dazs nie sprzeda już lodów Polakom

Jedna z najbardziej znanych marek lodów na świecie chce opuścić Polskę. "Puls Biznesu" pisze, że Häagen-Dazs nie odniósł w naszym kraju sukcesu i dlatego nosi się z zamknięciem interesu.

Haagen-Dazs nie sprzeda już lodów PolakomŹródło: AFP, fot: Scott Olson
d1u8hus
d1u8hus

Lody Häagen-Dazs uważane są za najlepsze na świecie. W naszym kraju jednak się nie przyjęły. Od kilku dni huczy od plotek, że gigant ze Stanów Zjednoczonych chce uciec z Polski. "PB" podaje, że szef firmy w naszym kraju nie chce rozmawiać z mediami ani informacji o wycofaniu się znad Wisły prostować.

Gazeta przypomina, że Häagen-Dazs do Polski wszedł trzy lata temu zapowiadając stworzenie sieci lodziarni. Amerykański koncern w najlepszym momencie miał aż.... trzy placówki. Obecnie działa już tylko jedna. Jeszcze w lipcu tego roku menedżer firmy deklarował, że nadal szuka franczyzobiorców, a konkurencja chwaliła rosnącą sprzedaż w handlu detalicznym.

Informacje o wycofaniu się Häagen-Dazs komentuje na łamach "PB" Paweł Nowakowski z Igloteksu. Przypomina, że sprzedaż tych lodów wzrosła w ciągu roku aż o 50 proc. Jednak skala działania w Polsce tak dużego koncernu jak General Mills (to do tej firmy należy marka) jest tak mała, że widocznie nie opłaca się jej dalej inwestować.

d1u8hus

Z kolei Jerzy Mazgaj, właściciel sieci delikatesów Alma, zwraca w "PB" uwagę, że Polacy nie są jeszcze gotowi na tak luksusowy produkt.

Firma Häagen-Dazs została założona przez żydowskiego imigranta z Polski. W latach 30. ubiegłego wieku przejął od swojej rodziny on nowojorską lodziarnię. W 1961 roku stworzył markę, która rozpoczęła ekspansję w USA, a następnie w innych krajach. Lodziarnia rozrosła się do takich rozmiarów, że zainteresował się nią w latach 80. koncern spożywczy Pillsbury. Ta firma z kolei została kilkanaście lat temu przejęta przez General Mills.

d1u8hus
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u8hus