Trwa ładowanie...
rosja
14-03-2015 16:57

IKEA promuje homoseksualizm?

Spółce za naruszenie przepisów grozi nawet do miliona rubli grzywny.

IKEA promuje homoseksualizm?Źródło: WP.PL, fot: fot: slimmer_jimmer/Flickr, lic. CC BY-NC-ND 2.0
dryo48a
dryo48a

Szwedzki koncern IKEA poinformował w sobotę, że wstrzymuje wydawanie swojego internetowego magazynu wnętrzarskiego w Rosji z obawy, że zawarte w nim treści mogą naruszać obowiązujące w tym kraju prawo zakazujące promowania homoseksualizmu wśród nieletnich.

Magazyn "IKEA Family Live" "pokazuje różne aspekty życia domowego niezależnie od wieku, płci czy orientacji seksualnej" - wyjaśniono.

"Rozumiemy, że niektóre publikacje wchodzące w skład naszego magazynu mogą być uznane za propagandę" w rozumieniu rosyjskiego prawa, w związku z czym podjęto decyzję o "wstrzymaniu wydawania magazynu w Rosji" - przekazała szwedzka firma w komunikacie wydanym w języku rosyjskim.

Przyjęta w 2013 r. ustawa zabrania dystrybucji informacji o "atrakcyjności nietradycyjnych stosunków seksualnych" i o "równorzędności tradycyjnych i nietradycyjnych relacji" oraz "narzucania informacji wywołujących zainteresowanie takimi relacjami". Działania takie kwalifikuje jako "szkodzące zdrowiu dzieci".

dryo48a

Za złamanie tych zapisów szeregowym obywatelom grozi grzywna 4-5 tys. rubli (124-155 dolarów), osobom pełniącym funkcje publiczne - 40-50 tys. rubli (1240-1550 USD), a osobom prawnym - od 800 tys. do 1 mln rubli (24,8-30,9 tys. dolarów) oraz zawieszenie działalności na okres do 90 dni. Cudzoziemcy ryzykują deportację z terytorium Rosji i wcześniejszy areszt do 15 dni.

dryo48a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dryo48a