Trwa ładowanie...
dpirlot

ING BSK: Po trzech kw. powtórzenie wyniku za ub. rok w 2015 wydaje się bliższe

Warszawa, 04.11.2015 (ISBnews) - Po wynikach za trzy kwartały ING Bank Śląski ocenia, że jest bliższy powtórzenia w 2015 r. wyników osiągniętych w 2014 r. niż na początku tego roku, poinformowała prezes Małgorzata Kołakowska.

Share
dpirlot

"Jeżeli nie będzie żadnych jednorazowych zdarzeń zewnętrznych, to powtórzenie ubiegłorocznego wyniku jest bliższe niż wydawało się na początku roku" - powiedziała Kołakowska podczas konferencji prasowej.

"To, co udało nam się mocno zrealizować, a czego nie spodziewaliśmy się na początku roku, to jest wzrost biznesu, który bardzo mocno kontrybuował do wyniki banku. Wzrost akcji kredytowej - o 20% r/r - wpłynął pozytywnie na nasz wyniki odsetkowy, osiągnęliśmy także mocny przyrost nowych relacji z klientami, który przełożył się na silny wzrost depozytów. Ten wzrost jest bardzo zrównoważony po obu stronach" - podkreśliła.

Wartość portfela kredytowego wzrosła kwartalnie o 4%, zaś w skali roku o 20% do 69,17 mld zł na koniec września.

dpirlot

Wynik z odsetek wzrósł w III kw. o 8% w skali roku do 644,6 mln zł, zaś po trzech kwartałach zwiększył się o 3% r/r do 1 807,7 mln zł, podano w raporcie kwartalnym.

W okresie I-III kw. 2015 r. bank miał 921,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 809,9 mln zł zysku rok wcześniej.

Po wynikach I kw., w którym bank wypracował 260 mln zł zysku netto, prezes poinformowała, że utrzymanie wyniku netto z ubiegłego roku w 2015 roku byłoby bardzo dużym sukcesem.

W 2014 r. bank miał 1 040,7 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 961,5 mln zł zysku rok wcześniej.

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 2004 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING.

(ISBnews)

dpirlot

Podziel się opinią

Share
dpirlot
dpirlot