Trwa ładowanie...

Irlandia już pokonała kryzys?

Duże firmy oferują coraz więcej miejsc pracy, a eksperci są pełni optymizmu co do sytuacji gospodarczej Zielonej Wyspy w przyszłości. Irlandia chyba pokonała już kryzys.

Share
Irlandia już pokonała kryzys?
Źródło: AFP
d6nk82c

Międzynarodowi eksperci bardzo pozytywnie ocenili testy wytrzymałości irlandzkich banków, ale zaznaczyli, że kraj musi stworzyć warunki do wzrostu gospodarczego i jednocześnie mocno zaciskać pasa. A nowe miejsca pracy mają sprzyjać polepszeniu się stanu irlandzkiej gospodarki.

Najprawdopodobniej rady ekonomistów Irlandia wzięła sobie do serca, gdyż w ostatnich dniach w mediach co chwilę pojawiają się wzmianki o nowych etatach.

300 stanowisk zostanie stworzonych w dublińskim Dundrum Town Center. Będą to różnorodne, typowe dla centrum handlowego stanowiska. Minister ds. Przedsiębiorstw, Richard Bruton ogłosił tą informację w środę rano, zaznaczając, że Dundrum Town Center będzie zatrudniać już blisko 6000 osób.

d6nk82c

W ostatnich dniach poinformowano także o 180 nowych miejscach pracy w irlandzkim sektorze technologicznym. Firma IT, Version 1 obiecała stworzyć specjalistyczne stanowiska do 2013 roku w swoich biurach w Cork, Belfaście i Dublinie.

Kolejnych 100 miejsc pracy będzie oferowało Tesco, które już wkrótce zamierza otworzyć nowy sklep w Portlaoise. W tym samym czasie firma kurierska Nightline stworzy 50 etatów w swojej siedzibie w Dublinie. Aż 250 nowych miejsc pracy ma zapewnić rozbudowująca się firma o profilu lotniczym w Milledgeville.

Agata C.

d6nk82c

Podziel się opinią

Share
d6nk82c
d6nk82c