Trwa ładowanie...
d3cg0yd
d3cg0yd

JSW ma przedwstępną umową kupna kopalni Knurów-Szczygłowice za 1,49 mld zł (opis)

10.04. Warszawa (PAP) - Jastrzębska Spółka Węglowa podpisała z Kompanią Węglową przedwstępną umowę kupna kopalni Knurów-Szczygłowice za 1,49 mld zł - poinformowała JSW w...
Share
d3cg0yd

10.04. Warszawa (PAP) - Jastrzębska Spółka WęglowaJastrzębska Spółka Węglowa (Zobacz notowania spółki ») podpisała z Kompanią Węglową przedwstępną umowę kupna kopalni Knurów-Szczygłowice za 1,49 mld zł - poinformowała JSW w komunikacie.

W komunikacie podano, że zdolności produkcyjne kopalni Knurów-Szczygłowice to wydobycie 3,8 mln ton węgla rocznie, w tym około 40 proc. węgla koksowego, zasoby bilansowe to 1,26 mld ton i zasoby operatywne 375,1 mln ton, w tym 119,7 mln ton objęte aktualnie obowiązującymi koncesjami.

Warunkami zawieszającymi wykonanie umowy przedwstępnej są m.in.: uzyskanie zgody UOKiK i otrzymanie przez JSWJSW finansowania.

d3cg0yd

Umowa przedwstępna wygasa, jeżeli warunki zawieszające nie zostaną spełnione do 31 lipca 2014 r.

W ocenie Łukasza Prokopiuka, analityka DM IDMSADM IDMSA (Zobacz rekomendacje DM IDMSA»), oferowana przez JSWJSW cena jest za wysoka.

"Zakładaliśmy, że cena zmieści się w przedziale od 1 do 1,5 mld zł, czyli jesteśmy w górnej granicy przedziału. Mieliśmy nadzieję, że cena będzie jednak niższa" - powiedział PAP Łukasz Prokopiuk, analityk DM IDMSADM IDMSA.

Jastrzębska Spółka Węglowa informowała w listopadzie ubiegłego roku, że negocjuje z Kompanią Węglową pogłębienie współpracy w odniesieniu do eksploatacji złóż Kopalni Węgla Kamiennego "Knurów-Szczygłowice" oraz potencjalne nabycie przez spółkę całej kopalni.

d3cg0yd

Prezes JSWJSW Jarosław Zagórowski informował niedawno, że decyzję co do zakupu kopalni spółka może podjąć w pierwszym półroczu, a do ewentualnej finalizacji przejęcia może dojść w drugiej połowie roku. Wcześniej spółka zapowiadała akwizycję do połowy 2014 roku.

JSWJSW informowała, że będzie chciała częściowo sfinansować transakcję środkami zewnętrznymi. Zapowiadała, że w kopalni konieczne byłyby inwestycje, które doprowadziłyby do zwiększenia w produkcji udziału węgla koksowego.

Kopalnia Węgla Kamiennego "Knurów-Szczygłowice" powstała w 2010 roku w wyniku połączenia dwóch kopalń, "Knurów" i "Szczygłowice". Obszar górniczy kopalni wynosi 59,79 km kw. (PAP)

pel/ kam/ jtt/

d3cg0yd

Podziel się opinią

Share
d3cg0yd
d3cg0yd