Trwa ładowanie...
d13yibe

Kim jest szczęśliwy pracownik?

Z badania dotyczącego godzenia pracy i życia osobistego przeprowadzonego przez Captivate Network wynika, że mężczyźni są szczęśliwsi od kobiet.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kim jest szczęśliwy pracownik?
(thinkstock)
d13yibe

Mężczyźni wydają się być szczęśliwsi niż kobiety jeśli chodzi o życie prywatne i pracę, pomimo tego, że pracują więcej niż one. Panowie spędzają w biurze średnio 8,8 godziny dziennie, kobiety zaś 8,4. Mężczyźni są również bardziej skłonni do pracy w domu "po godzinach" - średnio poświęcają na nią 4,6 godziny w tygodniu, podczas gdy panie 3 godziny tygodniowo.
Szczęśliwy pracownik to żonaty mężczyzna w wieku 39 lat i o dochodzie gospodarstwa domowego między 150 tys. - 200 tys. USD rocznie. Pracuje na stanowisku menedżerskim, ma jedno dziecko, a żona pracuje na pół etatu.

Niezadowolony pracownik to 42-letnia niezamężna kobieta, z dochodem gospodarstwa domowego 100 tys. USD rocznie, na stanowisku specjalisty.

Kobiety, mimo że pracują zawodowo, nadal są odpowiedzialne za większość prac domowych. Prawdopodobnie jest to jeden z głównych powodów, dlaczego kobiety nie są tak zadowolone z pracy i życia prywatnego, jak mężczyźni.

d13yibe

Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym wpływa nie tylko na poczucie szczęścia, ale także na zdrowie, szczególnie kobiet. Badanie pokazuje, że 67% kobiet odczuwa stres (w porównaniu do 58% mężczyzn), 54% cierpi na bóle głowy w pracy (43% mężczyzn), a 44% przytyło w pracy z powodu stresu (w porównaniu do 37% mężczyzn).

Naukowcy odkryli również, że szczęśliwsi ludzie są bardziej skłonni do pewnych działań. I tak 93% szczęśliwych pracowników chętniej bierze urlop (79% nieszczęśliwych), a 68% ludzi szczęśliwych robi przerwy w ciągu dnia pracy (41% niezadowolonych).

To pokazuje, że ludzie mogą podjąć konkretne kroki aby poczuć się lepiej i wpłynąć na równowagę między swoim życiem zawodowym i prywatnym.

Na podstawie: www.officepulse.captivate.com

d13yibe

Podziel się opinią

Share
d13yibe
d13yibe