Trwa ładowanie...

Kim jest szczęśliwy pracownik?

Z badania dotyczącego godzenia pracy i życia osobistego przeprowadzonego przez Captivate Network wynika, że mężczyźni są szczęśliwsi od kobiet.

Kim jest szczęśliwy pracownik?Źródło: thinkstock
d3rogvt
d3rogvt

Mężczyźni wydają się być szczęśliwsi niż kobiety jeśli chodzi o życie prywatne i pracę, pomimo tego, że pracują więcej niż one. Panowie spędzają w biurze średnio 8,8 godziny dziennie, kobiety zaś 8,4. Mężczyźni są również bardziej skłonni do pracy w domu "po godzinach" - średnio poświęcają na nią 4,6 godziny w tygodniu, podczas gdy panie 3 godziny tygodniowo.
Szczęśliwy pracownik to żonaty mężczyzna w wieku 39 lat i o dochodzie gospodarstwa domowego między 150 tys. - 200 tys. USD rocznie. Pracuje na stanowisku menedżerskim, ma jedno dziecko, a żona pracuje na pół etatu.

Niezadowolony pracownik to 42-letnia niezamężna kobieta, z dochodem gospodarstwa domowego 100 tys. USD rocznie, na stanowisku specjalisty.

Kobiety, mimo że pracują zawodowo, nadal są odpowiedzialne za większość prac domowych. Prawdopodobnie jest to jeden z głównych powodów, dlaczego kobiety nie są tak zadowolone z pracy i życia prywatnego, jak mężczyźni.

Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym wpływa nie tylko na poczucie szczęścia, ale także na zdrowie, szczególnie kobiet. Badanie pokazuje, że 67% kobiet odczuwa stres (w porównaniu do 58% mężczyzn), 54% cierpi na bóle głowy w pracy (43% mężczyzn), a 44% przytyło w pracy z powodu stresu (w porównaniu do 37% mężczyzn).

d3rogvt

Naukowcy odkryli również, że szczęśliwsi ludzie są bardziej skłonni do pewnych działań. I tak 93% szczęśliwych pracowników chętniej bierze urlop (79% nieszczęśliwych), a 68% ludzi szczęśliwych robi przerwy w ciągu dnia pracy (41% niezadowolonych).

To pokazuje, że ludzie mogą podjąć konkretne kroki aby poczuć się lepiej i wpłynąć na równowagę między swoim życiem zawodowym i prywatnym.

Na podstawie: www.officepulse.captivate.com

d3rogvt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rogvt