Trwa ładowanie...
d34ass7

Kolejna fala polskiej emigracji - gdzie teraz?

"Rzeczpospolita" pisze, że polskie i niemieckie resorty pracy zgodnie szacują, że w ciągu trzech lat za Odrę wyjedzie od 300 do 400 tysięcy Polaków. Do pracy w Niemczech wybiera się ogółem co czwarty spośród niemal 10 tysięcy menedżerów i specjalistów ankietowanych przez firmę doradztwa personalnego Hays Poland.
Share
Kolejna fala polskiej emigracji - gdzie teraz?
Źródło: Jupiterimages
d34ass7

Gazeta dodaje, że wśród samych specjalistów ten odsetek jest jeszcze wyższy i wynosi 70 procent. "Rzeczpospolita" podkreśla, że nasze ministerstwo uspokaja, iż nowa fala emigracji, choć duża, nie będzie przypominać tej sprzed siedmiu lat zaraz po wejściu do Unii Europejskiej.

Gazeta zwraca uwagę, że exodusu nie będzie, bowiem największą barierą będzie nieznajomość niemieckiego. Tylko 19 procent ankietowanych przez tę firmę menedżerów i specjalistów zna niemiecki w wystarczającym stopniu. Jednocześnie około 40 procent zaczyna uczyć się tego języka.

Dziennik podkreśla, że trudno będzie Polakom o pracę we wschodnich landach, panuje tam bowiem duże bezrobocie. Zdaniem gazety dużo lepiej jest w zachodnich landach, skąd pochodzi większość ofert pracy.

d34ass7

Podziel się opinią

Share
d34ass7
d34ass7