Trwa ładowanie...
d24gmev
gpw

Komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, a kupujący skupiali się w głównej mierze na akcjach największych spółek. WIG-20 zyskał najwięcej, dzięki czemu poprawił swoje grudniowe maksimum.

Share
d24gmev

Dodatkowo nowy szczyt zdaje się wskazywać realizację pozytywnych scenariuszy w najbliższych tygodniach. W takim wariancie należy bowiem przyjąć, iż grudniowy wzrost był pierwszym impulsem w obrębie większej całości, spadek z pierwszej dekady stycznia był silą korektą tego wzrostu, natomiast aktualnie mamy do czynienia z najbardziej zyskowną fazą wzrostu. Aktualnie najbliższy opór znajduje się na 2798, a jego przebicie będzie zapowiadało 2813. W przypadku silniejszego wzrostu potencjalnym celem winien być poziom 2842. Kolejne bariery podażowe znajdują się na 2858 lub też 2920. Najbliższe wsparcie znajduje się na 2784, a w razie jego przełamania będę oczekiwał na test 2766 lub też w przypadku silniejszego ruchu 2757, ewentualnie 2747. Wszelkie spadki na obecnym poziomie będę traktował jako korekty wzrostu, po których zwyżka winna być kontynuowana.

Takie wnioski wynikają z założenia, iż impuls wzrostowy przybierze bardziej rozbudowaną formę. Do weryfikacji spojrzenia na wykres będzie skłaniało mnie zamknięcie wczorajszej luki hossy, która kończy się na 2720. Pytaniem pozostaje na jakich walorach zwyżka zostanie oparta, a jak pokazała wczorajsza sesja by indeksy odnotowały zauważalne wzrosty konieczne jest zainteresowanie inwestorów akcjami banków oraz spółek surowcowych. W tym kontekście bez wątpienia będę zwracał dziś uwagę na akcje Pekao SA, które dotarły wczoraj do swojej istotnej strefy oporu w przedziale 175-176,50. Przebicie tego zakresu winno przekładać się na test 182,50 lub też 189,90. W przypadku PKO BP ważnym poziomem winien być 43,46, gdzie znajdują się linia trendu spadkowego oraz przebita wcześniej linia trendu wzrostowego. Do kontynuacji zwyżki konieczne wydaje się sforsowanie tego poziomu, choć trzeba też brać pod uwagę to, iż na tym pułapie ujawni się zainteresowanie sprzedawaniem akcji.
[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/alladyn2/WWW//f/pdf/26100/110119_biul_por.pdf )
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

d24gmev

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d24gmev

Podziel się opinią

Share
d24gmev
d24gmev