WP

Koniec z paleniem e-papierosów w miejscach publicznych

Nie będzie można używać elektronicznych papierosów w miejscach publicznych. Uchwalona wczoraj przez sejm ustawa antytytoniowa wprowadza też zakaz reklamowania, promocji oraz sprzedaży e-papierosów osobom niepełnoletnim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koniec z paleniem e-papierosów w miejscach publicznych
(Fot: TBEC Review/Flickr/CC BY 2.0)
WP

Nie będzie można używać elektronicznych papierosów w miejscach publicznych. Uchwalona wczoraj przez Sejm ustawa antytytoniowa wprowadza też zakaz reklamowania, promocji oraz sprzedaży e-papierosów osobom niepełnoletnim.

Wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas w rozmowie z podkreślił, że e- papierosy będą tak samo traktowane jak zwykłe papierosy, bo są równie niebezpieczne dla zdrowia.

Pinkas dodał, że e- papierosów, podobnie jak tradycyjnych, będzie można używać tylko w wyznaczonych do tego miejscach, a za załamanie tego zakazu będą grozić kary.

WP

Rozważanie jest objęcie akcyzą e-papierosów.

Uchwalona przez Sejm ustawa antytytoniowa zakłada, że z półek znikną papierosy smakowe. Wyjątkiem będą te z dodatkiem mentolu, którego zakaz stosowania będzie obowiązywał dopiero od 2020 roku. Na opakowaniach pojawią się ostrzeżenia graficzne i tekstowe: "Palenie zabija - rzuć teraz". "Palenie niszczy zęby i dziąsła". " Paleniem możesz zabić swoje nienarodzone dziecko".

Wiceminister Pinkas podkreślił, że ustawa jest pierwszym krokiem do tego, aby Polska była krajem wolnym od dymu tytoniowego w 2030 roku. Można o tym mówić, gdy odsetek palących jest poniżej 10 procent. Obecnie pali 30 procent Polaków.

Ministerstwo Podróży poleca: BlaBlaCar najlepszym sposobem na tanią podróż!

WP
Polub WP Finanse
WP
WP