Trwa ładowanie...
indeksy
13-11-2012 09:04

Kupujący kontrolują rynek

Nowy tydzień na warszawskim parkiecie rozpoczął się od wzrostów. Samo otwarcie notowań wypadło na minusach, jednak z każdą godziną handlu kupujący zdobywali kolejne poziomy. Kalendarium publikacji makro było ubogie, dlatego przedpołudniowe nastroje utrzymały się do końca dnia.

Share
Kupujący kontrolują rynekŹródło: BM Banku BPH
d2tukbb

Opublikowane o godz. 14 gorsze od oczekiwań dane o saldzie rachunku salda rachunku bieżącego w Polsce za wrzesień nieco ostudziły entuzjazm graczy, jednak nie przełożyły się na pozytywny charakter sesji. Wśród spółek z indeksu WIG20 najmocniej zyskiwały akcje Bogdanki (+4,1%), Tauron (+3,62), TVN (+2,28%) oraz Synthos (+1,82). Najgorzej prezentowały się akcje spółek: Boryszew (-1,85%), Kernel (-1,79%) oraz PKOBP (-0,84), który opublikował wyniki za III kwartał. Obroty na całym rynku nie przekroczyły 500 mln zł, przy czym 422 mln zł przypadło na duże spółki. WIG na zamknięciu wzrósł o 0,37%, a WIG20 powiększył wartość o 0,48%.

Wykres indeksu WIG Wykres indeksu WIG (fot. BM Banku BPH)
Wykres indeksu WIG Źródło: Wykres indeksu WIG (fot. BM Banku BPH)

Poniedziałkowa sesja potwierdziła skuteczność poziomu wsparcia na 43 047 pkt. Wykres WIG-u wyrysował wzrostową świecę, która wykroczyła poza górne ograniczenia piątkowej sesji, co w krótkim terminie wspiera stronę popytową i stanowi o powrocie do konsolidacji o zasięgu 42 931 – 43 720 pkt. Celem dla strony popytowej jest przebicie górnego ograniczenia tego obszaru – taki ruch oznaczałby jednocześnie powrót do kanału trendu wzrostowego trwającego od czerwca bieżącego roku. Sygnałem umocnienia podaży byłaby zniżka poniżej silnych wsparć w rejonie domknięcia wrześniowej luki hossy i piątkowych minimów (42 931 – 43 047 pkt. Obydwa scenariusze mają obecnie zbliżone prawdopodobieństwo na co wskazują RSI pozostający w neutralnej strefie oraz ADX, który potwierdza ruch boczny.

Biuro Maklerskie Banku BPH

d2tukbb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tukbb