Trwa ładowanie...

Kurierzy mają pełne ręce roboty

W okresie świątecznym liczba przesyłek rośnie nawet o połowę. Firmy kurierskie zwiększają nawet zatrudnienie

Share
Kurierzy mają pełne ręce roboty
d4i7z7m

– Ostatni kwartał roku jest przez nas nazywany szczytem paczkowym – mówi "Rz" Tomasz Swat, dyrektor operacyjny DPD Polska. – W niektóre dni dostarczamy nawet od 30 do 50 proc. przesyłek więcej niż w innych okresach roku.

Gazeta pisze, że podobny, sięgający 50 procent skok w okresie przedświątecznym, zaobserwowała również spółka TNT. Dwucyfrowym wzrostem chwali się też polski oddział DHL. By odpowiedzieć na zapotrzebowanie klientów w ostatnim kwartale roku, tradycyjnie już firmy logistyczne zwiększają liczbę współpracujących z nimi kurierów.

W tym roku, jak podają eksperci, branża w Polsce nie odczuła jeszcze skutków kryzysu. Wręcz przeciwnie. DPD szacuje, że w grudniu dostarczy o 35 proc. przesyłek więcej niż rok temu. TNT w grudniu tego roku transportuje o 15 proc. więcej niż w tym samym okresie zeszłego roku - pisze "Rzeczpospolita".

d4i7z7m

– Dużo słabszy niż zwykle w tym okresie jest popyt na transporty międzynarodowe. Wynika to z kłopotów, z jakimi borykają się rynki zagraniczne – przyznaje Rafał Dziura, dyrektor sprzedaży i marketingu TNT Polska– Na szczęście rekompensuje to wzrost zapotrzebowania na przesyłki krajowe.

Na wyhamowanie polskiej gospodarki zwracają uwagę eksperci z DHL Ekspres. Liczą się z tym, że w tym roku wzrost nadawanych przesyłek pod koniec roku wciąż będzie widoczny, lecz już nie tak spektakularny jak w latach poprzednich.

d4i7z7m

Podziel się opinią

Share
d4i7z7m
d4i7z7m