Trwa ładowanie...
d219fxl
d219fxl

Lotos w XI może poinformować o ewentualnych przejęciach w Norwegii

29.10. Warszawa (PAP) - Lotos w listopadzie może poinformować o ewentualnych przejęciach aktywów na szelfie norweskim. W przyszłym miesiącu zdecyduje też, czy będzie realizowane...
Share
d219fxl

29.10. Warszawa (PAP) - Lotos w listopadzie może poinformować o ewentualnych przejęciach aktywów na szelfie norweskim. W przyszłym miesiącu zdecyduje też, czy będzie realizowane feasibility study dla projektu petrochemicznego - poinformował dziennikarzy Paweł Olechnowicz, prezes spółki.

"W listopadzie pojawi się informacja co w sprawie zakupów na szelfie norweskim i jak rozwiążemy projekt Yme. Na pewno będziemy odzyskiwać pieniądze" - powiedział Olechnowicz.

Lotos informował wcześniej, że są spore szanse na zakup aktywów produkcyjnych w Norwegii jeszcze w tym roku.

d219fxl

Prezes Olechnowicz poinformował też we wtorek, że w przyszłym miesiącu zostanie podjęta decyzja w sprawie ewentualnego feasibility study dla projektu petrochemicznego, który może być realizowany wspólnie z Grupą Azoty.

"W listopadzie będzie też decyzja w sprawie kompleksu petrochemicznego z Azotami. Sądzę, że w kierunku realizacji tego przedsięwzięcia. Jesteśmy na etapie pre-feasibility study. Później przejdziemy do feasibility study. To projekt skomplikowany, z dużym potencjałem. Będzie poddany trudniejszym analizom niż przy programie 10+" - powiedział Olechnowicz.

Obecnie spółki pracują nad wstępnym stadium wykonalności dla dwóch projektów: instalacji krakingu parowego i produkcji polietylenu oraz kompleksu instalacji aromatów. Pozytywne wyniki studium pozwoliłyby na rozpoczęcie prac projektowych nad wybranym wariantem.(PAP)

morb/ pel/ asa/

d219fxl

Podziel się opinią

Share
d219fxl
d219fxl