Trwa ładowanie...
d3k3cxi

Lotte Group ma zgodę UOKiK na przejęcie Wedla

...

d3k3cxi
d3k3cxi

17.08. Warszawa (PAP) - Japońska Lotte Group otrzymała od UOKiK zgodę na przejęcie kontroli nad producentem słodyczy, firmą E.Wedel - podał UOKiK w komunikacie prasowym.

"W wyniku przeprowadzonego postępowania antymonopolowego Prezes UOKiK uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji na rynku wyrobów czekoladowych. Transakcja będzie wprawdzie oddziaływać na krajowy rynek sprzedaży pralinek czekoladowych, nie doprowadzi jednak do uzyskania przez Lotte pozycji dominującej. W rezultacie łączny udział obu podmiotów nie przekroczy progu 40 proc., a planowane przejęcie nie spowoduje radykalnych zmian w strukturze rynku. Brak jest ponadto barier wejścia na rynek, które mogłyby ograniczać konkurencję" - napisano w komunikacie Urzędu.

Planowana koncentracja polega na nabyciu przez Lotte Holdings 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym E. Wedel. Efektem transakcji ma być zwiększenie bazy produkcyjnej i sieci sprzedaży jednej ze spółek należącej do holdingu.

Transakcja sprzedaży Wedla jest wynikiem decyzji Komisji Europejskiej o zatwierdzeniu nabycia Cadbury przez Kraft Foods, uwarunkowanej zbyciem segmentu marki Wedel w Polsce oraz czekoladowego i ciastkowego biznesu Cadbury w Rumunii.

d3k3cxi

Lotte Group z siedzibą w Tokio jest międzynarodowym koncernem z roczną sprzedażą na poziomie 3,547 mld jenów (ok. 40 mld USD). Działa głównie w Azji. Jest największym producentem gum do żucia w Azji i trzecim co do wielkości producentem gum na świecie.

Lotte Group działa obecnie w różnych branżach, w tym w sektorze żywności i słodyczy, handlu, turystyce, w branży chemikaliów przemysłowych, budownictwie oraz finansach, ale kluczowym sektorem działalności firmy pozostają słodycze. Portfolio firmy zawiera znane w Azji marki, takie jak m.in. Xylitol, Koala i Ghana. (PAP)

pel/ ana/

d3k3cxi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3k3cxi