Trwa ładowanie...

Majówka 2016. PKP Intercity uruchomi specjalne połączenia

Kolejarze apelują, by pasażerowie nie kupowali biletu na podróż w ostatniej chwili. Liczbę wolnych miejsc w pociągach można śledzić na stronie internetowej PKP Intercity.

Share
Majówka 2016. PKP Intercity uruchomi specjalne połączenia
Źródło: Eastnews, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
d1uz167

Kolej szykuje się na majówkę. Państwowy, dalekobieżny przewoźnik, PKP Intercity uruchomi specjalne połączenia do najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych. Do wielu składów zostaną dołączone dodatkowe wagony.

Szczyt wyjazdowy rozpocznie się w piątek. Powroty najczęściej są planowane na poniedziałek i wtorek. Jak mówi Marta Ziemska z biura prasowego spółki, już za kilka dni pociągi Pendolino wyruszą na nowe trasy. Od 29 kwietnia składy będą dojeżdżać do Kołobrzegu i Jeleniej Góry. Ponadto na trasie między Łodzią a Jelenią górą rozpocznie kursowanie nowy pociąg Pesa - Dart. dodatkowe pociągi Pendolino pojawią się na trasie z Warszawy do Trójmiasta.

d1uz167

Kolejarze apelują, by pasażerowie nie kupowali biletu na podróż w ostatniej chwili. Liczbę wolnych miejsc w pociągach można śledzić na stronie internetowej przewoźnika.
Najpopularniejsze kierunki to wybrzeże oraz góry - między innymi: Zakopane, Gdańsk czy Kołobrzeg, ale także Kraków i Jelenia Góra. Marta Ziemska zwraca uwagę, że dużą popularnością cieszą się też połączenia kolejowe na Mazury. Chodzi przede wszystkim o kursy do Olsztyna. Kolejarze radzą, by osoby, które wybierają się do tych miejscowości kupiły bilet z odpowiednim wyprzedzeniem.

Także inni przewoźnicy zachęcają do korzystania z ich usług w czasie weekendu majowego. Na przykład Koleje Mazowieckie oferują na ten czas tak zwany bilet wycieczkowy, który jest tańszy od normalnego. Można z niego korzystać w relacjach nie dłuższych niż 200 kilometrów.

d1uz167

Podziel się opinią

Share
d1uz167
d1uz167