Trwa ładowanie...

Mandat za granicą. Ważne informacje dla kierowców

GDDKiA przygotowała poradnik dla kierowców wybierających się za granicę. Dyrekcja przypomina najważniejsze zasady panujące w krajach, które są popularnymi kierunkami wakacyjnych podróży. To trzeba wiedzieć.

Share
Mandat za granicą. Ważne informacje dla kierowców
Źródło: Pixabay.com, Fot: cco public domain
d3obpou

Co kraj, to nie tylko obyczaj, ale i różne zasady, które obowiązują uczestników ruchu drogowego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyszła naprzeciw kierowcom i przypomina o przepisach panujących na drogach w krajach chętnie odwiedzanych przez Polaków w wakacyjnym okresie.

Poniżej prezentujemy kilka z infografik przygotowanych przez GDDKiA. Zawarto w nich informacje dotyczące tego, na jakich zasadach można wjechać do danego kraju, jakie obowiązują tam ograniczenia prędkości, jakie są opłaty za przejazdy czy jakie jest dopuszczalne stężenie alkoholu we krwi. GDDKiA zamieściła też informacje dotyczące obowiązków i zakazów oraz wymieniła najważniejsze uwagi dla kierowców dla każego z krajów.

Źródło: GDDKiA

GDDKiA na tapetę wzięła aż 23 kraje, przez cały poprzedni tydzień na swoim Facebooku udostępniała specjalne infografiki. Na koniec tygodnia Dyrekcja tę cenną dla kierowców wiedzę w pigułce zamieściła w artykule na swojej stronie internetowej pod tym adresem: Wakacyjne wyjazdy za granicę - ważne informacje.

Obejrzyj: Wyjazdy na wakacje. Informacja drogowa działa całą dobę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3obpou

Podziel się opinią

Share
d3obpou
d3obpou