Trwa ładowanie...

Sanatorium to nie wakacje na koszt państwa. Ile kosztuje pobyt?

Każdy dzień pobytu w sanatorium jest płatny. Nic nie kosztują natomiast zalecone przez lekarza zabiegi. Inaczej, gdy pacjent dostaje skierowanie do sanatorium poszpitalnego, bo nie dość, że skorzysta w nim z większej liczby zabiegów, to dodatkowo zupełnie nic nie zapłaci.

Sanatorium to nie wakacje na koszt państwa. Ile kosztuje pobyt?Źródło: Facebook Uzdrowisko Ciechocinek, fot: Facebook Uzdrowisko Ciechocinek
d26yqqj

Skierowanie do sanatorium to nie wakacje na koszt państwa. Wprawdzie zabiegi są bezpłatne, ale za zakwaterowanie i wyżywienie trzeba zapłacić. Inna sprawa, że stawki są niższe niż gdybyśmy chcieli skorzystać w tej samej miejscowości z oferty komercyjnej.

FORUM
Źródło: FORUM, fot: Forum

Stawki ustalone są odgórnie w rozporządzeniu ministra zdrowia. Ich wysokość zależy od terminu, w którym wyjeżdżamy.

d26yqqj

Obowiązuje ta sama zasada, co w turystyce: jesienią i zimą jest taniej, a w sezonie wiosenno-letnim taniej. Na wysokość rachunku ma też wpływ standard pokoju, a więc czy jest jedno- czy wieloosobowy i czy łazienka jest wspólna.

Obejrzyj: Rak przestanie być wyrokiem śmierci. Prezes firmy medycznej nie ma wątpliwości

Poniżej pokazujemy, ile trzeba zapłacić za jedną noc w sanatorium.

Na pobyt w sanatorium lekarz nie wystawia zwolnienia lekarskiego – zainteresowany musi wziąć na tych kilkanaście dni roboczych urlop. Co innego, gdy trafia do sanatorium poszpitalnego. Pobyt w nim nie tylko jest całkowicie bezpłatny, ale również nie powoduje zmniejszenia dni z puli urlopowej.

Sanatorium poszpitalne – bezpłatne i bardziej intensywne

Sanatorium poszpitalne, zwane również szpitalem uzdrowiskowym, to kontynuacja leczenia prowadzonego w szpitalu na skutek poważnych schorzeń. Kieruje się tam osoby, których problemy zdrowotne uniemożliwiają powrót do pracy i normalne funkcjonowanie.

Na skierowanie mogą liczyć osoby w trakcie leczenia ciężkich schorzeń i urazów, np. po operacjach ortopedycznych, kardiologicznych lub przebytym zawale serca.

Pacjent w szpitalu uzdrowiskowym może liczyć na więcej zabiegów niż w "zwykłym" sanatorium uzdrowiskowym: są to minimum 3 zabiegi dziennie, które są wykonywane przez 6 dni w tygodniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d26yqqj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26yqqj