Trwa ładowanie...
d3o5kl8
brazylia
20-12-2012 12:05

Martifer ukończył budowę stadionu na mundial w Brazylii

Portugalska firma Martifer ukończyła budowę stadionu na piłkarskie mistrzostwa świata w Brazylii. Będzie to jedna z dwunastu aren organizowanego w 2014 r. mundialu.

d3o5kl8
d3o5kl8

Portugalska firma Martifer ukończyła budowę stadionu na piłkarskie mistrzostwa świata w Brazylii. Będzie to jedna z dwunastu aren organizowanego w 2014 r. mundialu.

Jak poinformował Jorge Martins z dyrekcji spółki Martifer, prace budowlane na stadionie Castelao w Fortalezie, w północno-wschodniej Brazylii, portugalska spółka prowadziła przez ponad 12 miesięcy.

- Poza metalową konstrukcją kopuły stadionu, ważącą ponad 2 tys. ton, nasza spółka zainstalowała również na budowanym od podstaw obiekcie 34 tys. m kw. poszycia dachowego. W całości pochodzi ono z brazylijskich zakładów naszej firmy - ujawnił Jorge Martins.

Estadio do Castelao o pojemności 67 tys. miejsc jest jedną z dwunastu aren sportowych, na których w czerwcu i lipcu 2014 r. rozegrane zostaną w Brazylii mecze piłkarskiego mundialu. Nowy stadion został wybudowany za 193 mln euro.

d3o5kl8

Zdaniem Jorge Martinsa, Brazylia jest obecnie strategicznym rynkiem inwestycyjnym dla firmy Martifer. W jej zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w tym południowoamerykańskim kraju wytwarzane jest w ciągu roku 12 tys. ton metalowych konstrukcji. Roczna wartość zamówień spółki szacowana jest tam na 110 mln euro.

Martifer, który działa w sektorze konstrukcji metalowych oraz energii odnawialnych, zatrudnia na całym świecie 3000 pracowników. W Polsce, gdzie grupa posiada około 300 członków załogi, Portugalczycy otworzyli w 2003 r. swój zakład w Gliwicach, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Polskie przedstawicielstwo Martifera brało udział m.in. w budowie gdańskiego stadionu PGE Arena oraz lotniska w Warszawie.

Z Lizbony Marcin Zatyka

d3o5kl8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o5kl8