Trwa ładowanie...

Mateusz Szczurek nowym ministrem finansów

Nowym ministrem finansów w miejsce Jana Vincent-Rostowskiego został Mateusz Szczurek, obecnie zajmujący stanowisko głównego ekonomisty w ING Banku.

Share
Mateusz Szczurek nowym ministrem finansów
Źródło: ING Bank Śląski
d3ec66b

- Moim zadaniem jest umożliwienie skoku rozwojowego Polski. Zapewnienie, by ten skok nie był krótkotrwały, nie był skokiem w przepaść - powiedział na konferencji prasowej Donalda Tuska przedstawiony dziennikarzom i opinii publicznej Mateusz Szczurek.

Jego zdaniem Zbilansowana polityka fiskalna to jest podstawa, ale potrzeba czegoś więcej. Ważne jest kierowanie się na prawdziwe innowacje - to ciągła praca, której musimy się podjąć.

d3ec66b

Urodził się 11 sierpnia 1975 roku. Doktor ekonomii University of Sussex. Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

W 1998 i 2007 odbył kursy ekonometrii International Center for Money and Banking Studies w Genewie i Londynie. W latach 1994-1997 brał udział we wspólnym programie i uzyskał tytuł Bachelor of Arts Uniwersytetu Warszawskiego i Columbia University in the City of New York, School of International and Public Affairs.

W 1997 uzyskał tytuł Master of Arts z ekonomii międzynarodowej University of Sussex. Od 2011 był głównym ekonomistą ING Group na Europę Środkową i Wschodnią. W latach 1997-2011 ekonomista ING Barings, potem główny ekonomista ING Banku Śląskiego.

Wykładowca ekonomii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, University of Sussex i Goethe Business School (Frankfurt).

W latach 2003-2005 współzałożyciel i prezes Towarzystwa Absolwentów Uniwersytetów Brytyjskich. Członek Towarzystwa Ekonomistów Polskich.

Jest żonaty, ma 5 dzieci.

d3ec66b

Podziel się opinią

Share
d3ec66b
d3ec66b