Trwa ładowanie...

McDonald's nie zrobi wspólnej kanapki z Burger Kingiem

Jednak z okazji Dnia Pokoju fani burgerów będą mogli posmakować gigantycznej kanapki stworzonej w sumie przez pięć sieciowych restauracji.

McDonald's nie zrobi wspólnej kanapki z Burger KingiemŹródło: WP.PL, fot: Burger King
de58hbm
de58hbm

Burger King mimo usilnych starań ostatecznie zrezygnował ze współpracy ze swoim największym konkurentem. Jednak z okazji Dnia Pokoju fani burgerów będą mogli posmakować gigantycznej kanapki stworzonej w sumie przez pięć sieciowych restauracji. Każda z nich doda do środka coś charakterystycznego dla siebie. Wszystko wskazuje więc na to, że będzie to naprawdę „big”, ale bez twórców BigMaca.

Burger King pokojowe negocjacje z McDonald's rozpoczął już w zeszłym miesiącu, tak by na 21 września, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pokoju, wszystko było gotowe. Hybrydowa kanapka roboczo została nazwana McWhopperem. Pomysł był bardzo prosty, ten jeden produkt miał łączyć to w jedno, co najlepsze u konkurentów, czyli BigMaca i Whoopera.

Niestety mimo otwartego listu do McDonald's i stworzenia efektownego projektu wspólnej restauracji, w której nawet stroje obsługi łączyłyby barwy i kroje właściwe dla obu restauracji, nic z tego nie będzie. Na wyobraźnię zarządzających w McDonald's nie podziałała też propozycja zbudowania takiej połączonej restauracji w połowie drogi między centralami gigantów, czyli w Atlancie.

W odpowiedzi na to pokojowe przesłanie Steve Easterbrook, prezes zarządu McDonald's, napisał tylko w suchym komunikacie, że pomysł bardzo mu się podoba, ale jest przekonany, że oba koncerny mogą wspólnie zrobić coś lepszego i większego. Nie sprecyzował jednak, co mogłoby to być.

de58hbm

- Od początku głównym celem tej inicjatywy było podniesienie świadomości dotyczącej Dnia Pokoju - mówi dla agencji Bloomberg Fernando Machado, wiceprezes globalnego zarządzania marką w Burger King. - Zostaliśmy zasypani propozycjami dobrej woli od naszych innych kolegów restauratorów i wierzę, że praca z nimi przy stworzenia tego niezwykłego hamburgera jest pięknym zrządzeniem losu - dodał Machado.

Burger King ostatecznie zaprezentuje projekt we współpracy z Denny's, Krystal, Wayback Burgers i Giraffas. 1500 hybrydowych hamburgerów będzie czekało na amatorów takich kulinarnych eksperymentów w jednej z restauracji Burger King w Atlancie już 21 września. Oprócz tego, że kanapki będą bezpłatne, uczestnicy akcji zobowiązali się do przekazania hojnych dotacji na rzecz organizacji wspierających działania na rzecz pokoju na świecie.

Zobacz także: McDonald's pod lupą służb. Gdzie jest miliard dolarów?

de58hbm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de58hbm