Trwa ładowanie...
d1slu14

MON: wizyta ministra Siemoniaka w Gdyni i Koszalinie (komunikat)

...

d1slu14
d1slu14

06.08. Warszawa - MON informuje:

W środę, 7 sierpnia br. minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak przebywać będzie w Gdyni, gdzie po raz pierwszy w historii w polskim porcie cumować będą okręty japońskie.

O godz. 16.30 na pokładzie ORP "Błyskawica" odbędzie się spotkanie szefa resortu obrony z dowódcą Zespołu Okrętów Szkolnych Morskich Japońskich Sił Samoobrony kontradmirałem Fumiyuki KITAGAWA.

Bezpośrednio po zakończeniu rozmów minister Siemoniak, w towarzystwie japońskich dowódców okrętów, zwiedzi okręt wojenny JS KASHIMA.


Wizyta okrętów Morskich Sił Samoobrony Japonii (Japan Maritime Self-Defense Force - JMSDF) jest pierwszą wizytą w historii współpracy obu krajów. Jest efektem rozmów szefów rządów Japonii i Polski. Marynarze odbędą wspólne ćwiczenia na wodach Bałtyku dając początek dwustronnej współpracy na morzu. W gdyńskim porcie zacumują trzy jednostki wchodzące w skład Dywizjonu Szkolnego JMSDF: dwa okręty szkolne "Kashima" i "Shirayuki" oraz niszczyciel "Isoyuki".


W czwartek, 8 sierpnia, minister Siemoniak przebywać będzie w Koszalinie, gdzie odwiedzi 8. Koszaliński Pułk Przeciwlotniczy.

d1slu14

Podczas wizyty w pułku, która rozpocznie się o godz. 8.30, minister zapozna się ze stanem realizacji bieżących zadań oraz infrastrukturą jednostki. Na przykoszarowym placu ćwiczeń Rokosowo minister Siemoniak obserwować będzie funkcjonowanie stanowiska dowodzenia pułku oraz szkolenie pododdziału artyleryjsko-rakietowego i kompanii logistycznej. Po zakończeniu ćwiczeń szef resortu spotka się z dowódcami pododdziałów pułku, przedstawicielami korpusów osobowych oraz mężami zaufania.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

d1slu14
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1slu14