Trwa ładowanie...

Motorola sprzedaje

Ericsson będzie miał mocniejszego konkurenta. Jego największy rywal Nokia Siemens Networks, drugi na świecie producent systemów telefonii bezprzewodowej, za 1,2 miliarda dolarów kupi część aktywów Motoroli, gdyż chce rozwijać biznes w Ameryce Północnej i Japonii.

Motorola sprzedajeŹródło: Jupiterimages
d1jsgb4
d1jsgb4

Transakcja ma zostać sfinalizowana do końca roku. W jej rezultacie Nokia Siemens Networks pozyska 7 tys. pracowników i liczy na wzrost zyskowności i przepływu gotówki.

Musi konkurować nie tylko ze światowym liderem, którym jest Ericsson, ale także z szybko rosnącą chińską firmą Huawei Technologies. Analitycy pozytywnie oceniają krok spółki Nokii i Siemensa, która pod presją konkurentów musi redukować zatrudnienie i zamknąć niektóre oddziały. Pierre Ferragu, specjalista Sanford C. Bernstein, podkreśla, że firma uzyska przyczółek w Ameryce Północnej, gdzie rynek telekomunikacyjny w średnim terminie będzie najsilniejszy.

Rajeev Suri, szef Nokia Siemens Networks, w listopadzie ubiegłego roku mówił, że firma zamierza rozwijać się dzięki przejęciom i partnerstwu, a jednocześnie będzie redukować skalę dotychczasowych operacji.Dzięki zakupowi aktywów Motoroli Nokia Siemens mająca siedzibę w fińskim Espoo wzmocni swoje relacje z takimi operatorami, jak Verizon Wireless, Sprint Nextel, KDDI Corp., China Mobile i Vodafone. W ubiegłym kwartale przychody Motoroli ze sprzedaży systemów bezprzewodowych wyniosły 896 milionów dolarów, 18 proc. wszystkich.

PARKIET
Wojciech Zieliński

d1jsgb4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jsgb4