Trwa ładowanie...
policja
12-06-2013 11:37

MSW: jest pełnomocnik ds. równości płci

Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz powołał pełnomocnika do spraw równego traktowania kobiet i mężczyzn w służbach mundurowych. Została nim Monika Sapieżyńska. To pokłosie seksafery w opolskiej policji

MSW: jest pełnomocnik ds. równości płciŹródło: PAP/ Tomasz Waszczuk
d44jn1n
d44jn1n

Minister powiedział dziennikarzom, że nowa pełnomocnik ma pomóc w rozwiązaniu problemu nierówności płci w policji i innych formacjach podległych MSW. Jej zadaniem będzie wypracowanie standardów w sprawach, w których może dojść do naruszenia równości kobiet i mężczyzn. Sapieżyńska ma też opracować raport na ten temat i ogłosić go publicznie. Żeby lepiej monitorować naruszenia równości MSW powołało "żółtą linię". Policjanci obojga płci będą mogli zadzwonić i zgłosić naruszenia w omawianej kwestii.

Pełnomocnik powołano po aferze w komendzie policji w Opolu. Kilka tygodni temu jedna z gazet otrzymała nagranie rozmowy komendanta Leszka Marca z jedną z podwładnych oficerów, naczelnik wydziału komunikacji społecznej. Rozmowa miała świadczyć o romansie. Komendant Marzec nie jest już szefem opolskiej policji. Przeszedł na emeryturę.

d44jn1n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44jn1n