ycipk-33eerb

Najdroższe miasta świata. Tutaj ceny są najwyższe

Najnowsze zestawianie najdroższych miast świata nie przyniosło niespodzianki. Na czele są Zurych, Genewa i Nowy Jork, na samym końcu Kijów - pokazuje najnowszy raport UBS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najdroższe miasta świata. Tutaj ceny są najwyższe
(WP.PL, Fot: A. Tigelaar/wikimedia/CC BY-SA 2.0)
ycipk-33eerb

UBS porównał ceny, zarobki i siłę nabywczą ludzi w 71 metropoliach świata, licząc w dolarach. Na podstawie cen standardowego koszyka dóbr składającego się z 122 produktów i usług wyliczono, że właśnie te trzy miasta są najdroższymi na świecie.

Najniższe koszty życia zanotowano w Europie Wschodniej, ze stolicą Ukrainy Kijowem na czele (71. miejsce w zestawieniu). Niewiele drożej żyje się w Nairobi, Sofii i Bukareszcie.
Warszawa znalazła się na 61. miejscu.
Mieszkańcy najdroższych miast także zarabiają najwięcej brutto, natomiast mieszkańcy Nairobi, Dżakarty i Kijowa zarabiają zaledwie dwudziestą część tego, co ci pracujący w Zurychu. Warszawa znalazła się w tym zestawieniu na 49. miejscu.
UBS, który prowadzi badanie od 1971 r., zauważa, że od początku kryzysu nastąpiły duże rozbieżności w kosztach pracy pomiędzy krajami strefy euro. Od 2009 r. wynagrodzenie brutto za godzinę spadło o 2 proc. w Dublinie i o 15 proc. w Lizbonie, ale wzrosło o 11 proc. w Mediolanie.

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-33eerb

ycipk-33eerb
ycipk-33eerb