Trwa ładowanie...
dv2p5n6

Należy spodziewać się wzrostu cen węgla - Kugiel

12.6.Warszawa (PAP) - Należy spodziewać się wzrostu cen węgla ze względu na sytuację na rynku innych towarów oraz dobrą kondycję polskiej gospodarki - uważa wiceprezes Kompanii...

dv2p5n6
dv2p5n6

12.6.Warszawa (PAP) - Należy spodziewać się wzrostu cen węgla ze względu na sytuację na rynku innych towarów oraz dobrą kondycję polskiej gospodarki - uważa wiceprezes Kompanii Węglowej.

"Wzrost cen węgla jest pokłosiem tego, co się dzieje na rynku z innymi towarami, a także wzrostem wynagrodzeń, wzrostem cen stali, co ostatnio obserwujemy, wzrostem cen zakupu energii elektrycznej, podatkami" - powiedział PAP w czwartek po konferencji prasowej Mirosław Kugiel, wiceprezes Kompanii Węglowej.

"To jest pochodna, w związku z tym tak kształtujemy wydobycie i ceny żeby przynosiło to zyski Kompanii" - dodał.

Zdaniem Jacka Korskiego, wiceprezesa Kompanii Węglowej konkurencja na rynku sprzedaży węgla jest czynnikiem w jakiś sposób hamującym ceny.

dv2p5n6

"Żyjemy na coraz bardziej otwartym rynku, nie możemy proponować klientom niekonkurencyjnych cen" - powiedział PAP Korski.

Kompania Węglowa to największa górnicza firma w Europie. Zatrudnia 63,6 tys. osób w 16 kopalniach, skupionych w 4 centrach wydobywczych. Jej roczna zdolność wydobywcza to 47 mln ton węgla, co stanowi ponad 50 proc. całkowitego wydobycia węgla w Polsce, w planach ma zwiększenie wydobycia do ok. 50 mln ton.

bg/ asa/

dv2p5n6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv2p5n6