Trwa ładowanie...
d2e3k9a

Netia chce podać końcowe cele synergii integracji z Dialogem i CDP wraz z wynikami za I kw.'12

15.03. Warszawa (PAP) - Netia zakłada, że ogłoszenie końcowych celów synergii w związku z akwizycjami Telefonii Dialog i Crowley Data Poland nastąpi równolegle z publikacją wyników...

Share
d2e3k9a

15.03. Warszawa (PAP) - Netia zakłada, że ogłoszenie końcowych celów synergii w związku z akwizycjami Telefonii Dialog i Crowley Data Poland nastąpi równolegle z publikacją wyników za I kw. 2012 roku w maju - poinformowała spółka w komunikacie.

Spółka podała w komunikacie, że wstępnym celem zarządu jest osiągnięcie ponad 106,0 mln zł całorocznych synergii do 2014 r., przy czym szacunki te są obecnie przedmiotem szczegółowej analizy w trakcie planowania procesu integracji.

Zarząd zakłada, iż ogłoszenie końcowych celów synergii nastąpi równolegle z publikacją wyników za I kw. 2012 r i przewiduje, że proces integracji mający na celu stworzenie Nowej Netii potrwa około dwóch lat, przy czym większość synergii powinna zostać dostarczona w ciągu 2012 roku.

"Do końca kwietnia 2012 roku spodziewamy się osiągnięcia znaczących oszczędności z najbardziej oczywistych synergii oraz zdefiniowania ponad stu indywidualnych inicjatyw generujących synergie prowadzonych pod nadzorem specjalnie utworzonego Zespołu ds. Integracji (...) Jak dotąd nie pojawiły się żadne znaczące nieprzewidziane wydarzenia i przeszkody, co pozwala nam podtrzymać ogłaszane, w chwili podpisywania umowy nabycia spółek, prognozy rocznych synergii na poziomie 106 mln zł do końca 2014 roku" - powiedział cytowany w komunikacie Mirosław Godlewski, prezes Netii.

d2e3k9a

"Połączenie Netii, Grupy Dialog oraz Crowley Data Poland w Nową Netię ma ogromny potencjał, co pokazują publikowane dzisiaj prognozy na 2012 rok, zgodnie z którymi przychody wzrosną o 34 proc. w stosunku do wyników Dotychczasowej Netii w 2011 roku do poziomu 2,185 mln zł, a skorygowany zysk EBITDA, uwzględniając stopniowy wzrost oszczędności wynikających z ekstrakcji synergii, wzrośnie o 47 proc. do poziomu 600 mln zł i tym samym marży 27,5 proc. Nakłady inwestycyjne zamkną się na poziomie 300 mln zł, przy czym dodatkowe nakłady na poziomie około 30 mln zł są przewidywane z tytułu projektu integracyjnego, podczas gdy aktualnie szacowany poziom kosztów integracji na poczet realizacji synergii z połączenia podmiotów wyniesie do 50 mln zł w 2012 roku" - dodał Jon Eastick, Dyrektor Finansowy Netii.

"W rezultacie prognozujemy, że Nowa Netia wygeneruje wolne operacyjne przepływy pieniężne w wysokości około 300 mln zł bez uwzględnienia jednorazowych nakładów inwestycyjnych oraz kosztów na poczet projektu integracji wobec 173,8 mln zł wygenerowanych przez Netię w 2011 roku. Szczegółowy plan projektu integracji jest ciągle opracowywany, zatem bieżąca ocena kosztów i oszczędności wynikających z synergii zaplanowanych zarówno na 2012 rok, jak i na cały wieloletni projekt może ulec zmianie, dlatego Zarząd zamierza potwierdzić ostateczne cele w maju br. podczas prezentacji wyników za I kwartał 2012 roku" - powiedział również Eastick.(PAP)

bas/ jtt/

d2e3k9a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e3k9a
d2e3k9a