Trwa ładowanie...
d3a0w5m

Niedziela handlowa 24 lutego – czy jutro sklepy będą otwarte? Zakaz handlu w lutym 2019

W związku z zaostrzeniem ustawy o zakazie handlu w niedzielę, od nowego roku zakupy zrobimy zdecydowanie rzadziej. Podpowiadamy, czy jutro sklepy będą otwarte?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niedziela handlowa 24 lutego – czy jutro sklepy będą otwarte?
Niedziela handlowa 24 lutego – czy jutro sklepy będą otwarte? (East News)
d3a0w5m

Niedziela handlowa 24 lutego – czy jutro sklepy będą otwarte?

Od stycznia 2019 r. zakaz dotyczący handlu w niedzielę został zaostrzony. Zakupy można zrobić najczęściej jedynie w ostatni weekend w miesiącu. Tak jest np. w lutym. Niedziela 24 lutego jest więc niedzielą handlową. Wszystkie sklepy, galerie handlowe oraz supermarkety będą czynne według ustalonych godzin otwarcia.

Handel w lutym 2019 roku:

  • niedziele niehandlowe: 3, 10, 17 lutego;
  • niedziela handlowa: 24 lutego.
d3a0w5m

Niedzielny zakaz handlu. Zmiany od nowego roku

Zakaz handlu w niedzielę obowiązuje od marca 2018 r. Niedzielami handlowymi były zazwyczaj pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca. Od stycznia 2019 r. zakaz został zaostrzony i zakupy będzie można zrobić jedynie w ostatnią niedzielę w miesiącu. W pozostałe nie zrobimy zakupów w zdecydowanej większości sklepów w Polsce. Wyjątkami pozostaną miesiące, w których wypadają ważne święta (m.in. Boże Narodzenie i Wielkanoc), wówczas liczba niedziel handlowych jest większa.

Zgodnie z projektem ustawy w niedzielę zakazany jest nie tylko handel, ale również inne czynności związane ze sprzedażą, np. magazynowanie, logistyka, dystrybucja i przeładunki. Wyłączone z zakazu są natomiast m.in. apteki, stacje benzynowe, piekarnie, kwiaciarnie oraz sklepy związane z obsługą turystów. Do tej listy dołączają również punkty zlokalizowane na dworcach i lotniskach.

Z początkiem 2020 roku wszystkie niedziele mają być ustawowo wolne od handlu.

d3a0w5m

Podziel się opinią

Share
d3a0w5m
d3a0w5m