Trwa ładowanie...

Niedziela handlowa - czy zrobisz zakupy 23 września?

Niedziela handlowa przypada na początku i końcu miesiąca. Oznacza to, że w niedzielę 23 września nie uda się zrobić zakupów w największych supermarketach. Z odsieczą najbardziej potrzebującym przybędą wówczas Żabki i sklepy osiedlowe.

Share
Niedziela handlowa - czy zrobisz zakupy 23 września?
Źródło: iStock.com
d48w9vm

Niedziela handlowa – kiedy

Już od marca, kiedy to weszła w życie ustawa mówiąca, która niedziela jest handlowa, a która nie, życie wielu osób się komplikuje. Nie jedni mimo upływu miesięcy mają problem z zapamiętanie, kiedy przypada niedziela handlowa. Przypomnijmy zatem, że zgodnie z polskim prawem niedziela handlowa przypada w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Oznacza to, że jutro nie zrobimy zakupów w Lidlach, Biedronkach i pozostałych sklepach wielkopowierzchniowych.

Niedziela handlowa – nie tym razem

Najbliższa niedziela handlowa odbędzie się za tydzień – 30 września. 23 września wszystkie oblegane przez Polaków supermarkety będą nieczynne. Pracownicy sieci Biedronka, Lidl, Auchan i wszystkich pozostałych sklepów wielkopowierzchniowych będą mieli wolne w najbliższą niedzielę. W niedziele wolne od handlu mogą oni odpocząć i spędzić czas z rodziną. Najbardziej zapracowani dziś mają okazję zaopatrzyć się w niezbędne produkty. Z pomocą takim osobom przybywają niemal wszystkie supermarkety. Ze względu na niedziele handlowe i nie sklepy zdecydowały się na wydłużony czas działania w każdą sobotę. Dzięki temu zakupy można zrobić nawet o godzinie 23. Jednak najbardziej potrzebujący klienci mogą zakupić niezbędne produkty również w niedzielę niehandlową. Z odsieczą przybywają wówczas sklepy osiedlowe, które są otwarte jeśli za kasą musi staje właściciel sklepu. W niedziele niehandlowe otwarte są również sklepy sieci Żabka i Carrefour Express. Potrzebujący mogą zrobić zakupy również na stacjach benzynowych. W niedzielę nie handlową otwarte są również galerie handlowe i działające w nich lokale gastronomiczne takie jak kawiarnie, lodziarnie, czy restauracje. W każdą czynne są również wszystkie kina i miejsca rozrywki.

d48w9vm

Podziel się opinią

Share
d48w9vm
d48w9vm