Trwa ładowanie...

Nowa marka LPP. Już w 2016 r.

Warszawa, 21.08.2014 (ISBnews) - LPP zamierza otworzyć 4 sklepy marki Reserved w Niemczech oraz 5 sklepów wszystkich marek w Chorwacji w II półroczu. Grupa pracuje nad nową marką, której pierwsze sklepy mogą pojawić się w połowie 2016 roku, poinformował wiceprezes LPP Dariusz Pachla.

Nowa marka LPP. Już w 2016 r.Źródło: AKPA
d2vn1tu

LPP zamierza otworzyć 4 sklepy marki Reserved w Niemczech oraz 5 sklepów wszystkich marek w Chorwacji w II półroczu. Grupa pracuje nad nową marką, której pierwsze sklepy mogą pojawić się w połowie 2016 roku - poinformował wiceprezes LPP Dariusz Pachla.

- Tu skupiamy się na najważniejszym brandzie, bo przy dobrym funkcjonowaniu przyjdzie czas na inne marki. To będą na początku cztery miasta, a łączna powierzchnia sklepów w Niemczech będzie sięgać 7,7 tys. m2 - powiedział Pachla podczas konferencji prasowej.

Dodał, że na LPPLPP (Zobacz notowania spółki ») daje sobie 2-3 lata na rozwój marki Reserved, potem będzie wchodzić na rynek stopniowo z kolejnymi markami. Obecnie w Niemczech działa już sklep internetowy, który ma być wsparciem dla sprzedaży w salonach.

d2vn1tu

- Planujemy co najmniej 10 otwarć sklepów rocznie w Niemczech. Szukamy tam przy dużych ulicach, bo tam handel jest skupiony nie tylko w centrach handlowych. Przy tych samych poziomach cenowych, co w Polsce Niemiec wydaje wyraźnie więcej, bo więcej kupuje - powiedział Pachla.

LPPLPP zamierza także w II półroczu otworzyć 5 salonów w chorwackim Zagrzebiu

- W Zagrzebiu startujemy ze wszystkimi 5 markami, bo ten rynek jest mniejszy. Tu będzie cały set sklepów z naszymi markami. Według naszej oceny, jest tam miejsce na ok. 15 sklepów. W przyszłym roku będzie kolejnych 5 może nawet 10 - powiedział wiceprezes.

Pachla poinformował, że ambicją LPPLPP jest stanie się firmą globalną.

d2vn1tu

- W kolejnych latach będziemy otwierali sklepy również w innych krajach Europy Zachodniej. Myślimy także o innych kontynentach, wchodzimy już do Kataru. W naszym rozumieniu firm globalna - czyli taka, jaką chcemy być - to firma działająca na kilku kontynentach - podkreślił.

Łączne przychody grupy LPPLPP w I półroczu wyniosły 2,13 mld zł i były wyższe 22,3% r/r. W Polsce dynamika wzrostu sprzedaży wyniosła 22,7% r/r, co przełożyło się na zwiększenie przychodów do 1,39 mld zł w I półroczu. W pozostałych krajach UE sprzedaż wzrosła o 25,1% r/r do 237,56 mln zł. Przychody w Rosji wzrosły o 19,5% r/r do 415,89 mln zł, a sprzedaż na Ukrainie wzrosła o 22,1% r/r do 84,4 mln zł.

Na koniec czerwca 2014 r. sieć detaliczna LPPLPP liczyła 1488 sklepów, z czego: 410 Reserved, 379 CROPP, 326 House, 243 Mohito i 104 Sinsay.

d2vn1tu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vn1tu