Trwa ładowanie...
d2wbb5d

Reserved

Najnowsze informacje
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: lpp

Reserved jest polską siecią odzieżową, prowadzoną przez spółkę LPP S.A. Nazywana jest polską Zarą.

Historia

Marka Reserved została stworzona przez Marka Piechockiego i Jerzego Lubiańca w 1998 roku. Pierwszy sklep otwarto w 1999 roku. Reserved jest pierwszą marką i flagowym produktem firmy LPP S.A.

Pierwszy zagraniczny sklep Reserved został otwarty w Tallinie (Estonia) w 2002 roku. We wrześniu 2017 roku otwarto sklep w Londynie na Oxford Street, jednej z najbardziej prestiżowych ulic handlowych świata, co jest uważane za bardzo ważny krok w ekspansji marki. Obecnie ma swoje placówki w Europie (m.in. Rosja, Czechy, Niemcy, Łotwa, Ukraina, Węgry, Chorwacja, Bułgaria), Afryce (Egipt) i Azji (Katar, Zjednoczone Emiraty Arabskie). W 2017 roku oddziały Reserved są w aż 18 krajach, a firma planuje jeszcze rozszerzyć swoją działalność o kraje Bałkańskie.

Ambasadorką Reserved i twarzą kampanii reklamowej w Wielkiej Brytanii jest obecnie top modelka Kate Moss.

Właściciel

Marka Reserved należy to spółki LPP S.A., której po 27,2% akcji mają Marek Piechocki i Jerzy Lubianiec. Należą do nich tzw. akcje uprzywilejowane.

Działalność

Reserved jest marką odzieżową typu fast fashion, czyli oferującą co około 3 tygodnie nowe wzory inspirowane najnowszymi trendami w modzie. Marka była reklamowana także przez Georgię May Jagger i Brooklyna Beckhama.

Reserved ma także osobne sklepy dla młodzieży (Cropp Town) i dla dzieci (Re-Kids).

Liczba placówek

Sieć Reserved ma obecnie w sumie 458 sklepów w Europie i na Bliskim Wschodzie. Prowadzi także sprzedaż internetową w Polsce oraz za granicą (Litwa, Łotwa i Estonia).

Wartość

W 2011 roku wartość znaków towarowych Cropp i Reserved wynosiła 556 mln. Wartość Reserved w 2013 roku była szacowana na ponad 1 miliard złotych. W drugim kwartale 2017 roku sprzedaż marki Reserved generowała 763 milionów złotych przychodu. LPP S.A. szacuje, że nowootwarty sklep w Londynie w ciągu 5 lat zarobi 100 mln złotych.

d2wbb5d

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wbb5d
d2wbb5d
d2wbb5d
d2wbb5d