Trwa ładowanie...
d4mqatk

Reserved

Najnowsze informacje
Marka Reserved jest flagowym produktem spółki LPP S.A. Materiały prasowe

Reserved jest polską siecią odzieżową, prowadzoną przez spółkę LPP S.A. Nazywana jest polską Zarą.

Historia

Marka Reserved została stworzona przez Marka Piechockiego i Jerzego Lubiańca w 1998 roku. Pierwszy sklep otwarto w 1999 roku. Reserved jest pierwszą marką i flagowym produktem firmy LPP S.A.

Pierwszy zagraniczny sklep Reserved został otwarty w Tallinie (Estonia) w 2002 roku. We wrześniu 2017 roku otwarto sklep w Londynie na Oxford Street, jednej z najbardziej prestiżowych ulic handlowych świata, co jest uważane za bardzo ważny krok w ekspansji marki. Obecnie ma swoje placówki w Europie (m.in. Rosja, Czechy, Niemcy, Łotwa, Ukraina, Węgry, Chorwacja, Bułgaria), Afryce (Egipt) i Azji (Katar, Zjednoczone Emiraty Arabskie). W 2017 roku oddziały Reserved są w aż 18 krajach, a firma planuje jeszcze rozszerzyć swoją działalność o kraje Bałkańskie.

Ambasadorką Reserved i twarzą kampanii reklamowej w Wielkiej Brytanii jest obecnie top modelka Kate Moss.

Właściciel

Marka Reserved należy to spółki LPP S.A., której po 27,2% akcji mają Marek Piechocki i Jerzy Lubianiec. Należą do nich tzw. akcje uprzywilejowane.

Działalność

Reserved jest marką odzieżową typu fast fashion, czyli oferującą co około 3 tygodnie nowe wzory inspirowane najnowszymi trendami w modzie. Marka była reklamowana także przez Georgię May Jagger i Brooklyna Beckhama.

Reserved ma także osobne sklepy dla młodzieży (Cropp Town) i dla dzieci (Re-Kids).

Liczba placówek

Sieć Reserved ma obecnie w sumie 458 sklepów w Europie i na Bliskim Wschodzie. Prowadzi także sprzedaż internetową w Polsce oraz za granicą (Litwa, Łotwa i Estonia).

Wartość

W 2011 roku wartość znaków towarowych Cropp i Reserved wynosiła 556 mln. Wartość Reserved w 2013 roku była szacowana na ponad 1 miliard złotych. W drugim kwartale 2017 roku sprzedaż marki Reserved generowała 763 milionów złotych przychodu. LPP S.A. szacuje, że nowootwarty sklep w Londynie w ciągu 5 lat zarobi 100 mln złotych.

d4mqatk
d4mqatk
d4mqatk
d4mqatk