Trwa ładowanie...

Ogromne pieniądze na rozwój polskiego wozu bojowego "Anders"

Są pieniądze na rozwój projektu bojowego wozu piechoty "Anders" wyprodukowanego w zakładach Bumaru. Zakłady Mechaniczne z Łabęd i gliwicki OBRUM otrzymały 55 mln złotych na ten cel. Producenci technologi dla armii już zabiegają o kontrakty.

Ogromne pieniądze na rozwój polskiego wozu bojowego "Anders"Źródło: Kamil Jakubczak, Wirtualna Polska
d48hq8m
d48hq8m

"Rzeczpospolita" powołując się na prezesa Zakładów Mechanicznych Bumar Łabędy informuje, że zgłaszają się kolejni producenci, którzy chcieliby współpracować przy tworzeniu wyposażenia do "Andersa".

Nasza armia na początku potrzebowałaby aż 100 takich pojazdów, które zastąpiłyby przestarzałe rosyjskie BWP (bojowe wozy piechoty). Zdaniem Tomasza Hypki, wydawcy pisma "Raport WTO", polskim projektem sa zainteresowani odbiorcy z całego świata, bo armie w wielu krajach potrzebują nowych transporterów wojskowych.

Zdaniem Czesława Swobody budową "Andersa" powinno zajmować się konsorcjum polskich firm, które specjalizują w budowie sprzętu zbrojeniowego. Jego zdaniem w skład producentów wyposażenia mogłyby wejść Przemysłowe Centrum Optyki w Warszawie, które zajęłyby się budową przyrządów optycznych, oraz WB Electronics, zajmujący się systemami elektronicznymi. Armatę do wozu bojowego mogłaby wykonać Huta Stalowa Wola.

Przytakiwać tej wizji zdaje się sam szef ZM Bumar Łabędy, którego zdaniem integracja polskich komponentów pozwoliłaby na obniżenie kosztów produkcji. Jednocześnie zaznacza, że polscy producenci tworzą urządzenia na światowym poziomie.

d48hq8m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48hq8m

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj