Trwa ładowanie...

Olbrzymie straty wielkiego ubezpieczyciela

Londyński rynek ubezpieczeniowy Lloyd's przedstawi w tym tygodniu sprawozdanie finansowe za I półrocze ze stratą 1,5 mld funtów (2,37 mld USD), co jest efektem rekordowego wzrostu odszkodowań z tytułu klęsk żywiołowych - wynika z poniedziałkowej oceny agencji audytu Mazars.

Olbrzymie straty wielkiego ubezpieczycielaFot: BEN STANSALL / AFP
dl8xure

Oszacowanie straty, której przeciwstawia się zysk w wysokości 628 mln funtów w tym samym okresie ubiegłego roku, oparte jest na publikowanych w ciągu ubiegłych dwóch miesięcy półrocznych wynikach towarzystw ubezpieczeniowych działających na rynku Lloyda.

Wielu ubezpieczycieli doniosło o raptownym wzroście strat w ciągu pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku w następstwie bezprecedensowych klęsk żywiołowych, z których największą było połączone z tsunami trzęsienie ziemi w Japonii 11 marca.

Jak twierdzi spółka Swiss Re, druga co do wielkości światowa firma reasekuracyjna, wypłaty ubezpieczycieli z tytułu szkód spowodowanych katastrofami w ciągu pierwszych sześciu miesięcy br. wyniosły 70 mld dolarów i ustępują tylko rekordowemu pod tym względem rokowi 2005.

W maju Lloyd's oświadczył, iż oczekuje, że jego zaangażowanie w wydatki z związku ze szkodami spowodowanymi powodziami i trzęsieniami ziemi w I kwartale wyniesie 3,8 mld dolarów.

Raport Lloyda z I półrocze zostanie ogłoszony w środę. (PAP)

dl8xure
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dl8xure