Trwa ładowanie...

Ośmiogodzinny strajk w Lufthansie

Strajk stewardów i stewardes niemieckich linii lotniczych Lufthansa rozpocznie się w piątek we Frankfurcie, głównym porcie przesiadkowym, o godz. 5 i potrwa do godz. 13 - poinformował w czwartek związek zawodowy personelu pokładowego Ufo.

Ośmiogodzinny strajk w LufthansieŹródło: AFP, fot: AFP PHOTO PONTUS LUNDAHL/SCANPIX SWEDEN
drdzgw2
drdzgw2

Związek już wcześniej zapowiadał rozpoczęcie strajku. Nie precyzował jednak miejsc objętych akcją protestacyjną i godziny jej rozpoczęcia. Szef Ufo tłumaczył, że czas rozpoczęcia strajku zostanie podany z sześciogodzinnym wyprzedzeniem, aby Lufthnasa nie przysłała "łamistrajków ani personelu zastępczego".

Lufthansa poinformowała, że strajk "może doprowadzić do opóźnień lotów i ich anulowania", ale "na tym etapie nie może powiedzieć z pewnością, jaki wpływ będzie miała akcja strajkowa".

"Loty na dalekich dystansach są naszym absolutnym priorytetem i, o ile tylko będzie to możliwe, nie powinny zostać odwołane" - oświadczyły linie. Zastrzegły, że należy jednak oczekiwać opóźnień.

Trwające od 13 miesięcy negocjacje związku z kierownictwem największych w Europie linii lotniczych zakończyły się we wtorek fiaskiem. Po trzech latach bez podwyżek związkowcy domagali się pięcioprocentowego wzrostu wynagrodzeń oraz zaprzestania zatrudniania przez Lufthansę pracowników z firm zewnętrznych. Do Ufo należy większość z 19 tys. stewardów i stewardes Lufthansy.

drdzgw2

Lufthansa poczyniła przygotowania, by złagodzić skutki strajku dla pasażerów. Linie lotnicze będą wyczerpująco informować o wszystkich odwołanych lotach. Cześć lotów odbędzie się pomimo strajku, ponieważ społki-córki Lufthansy - Cityline, Eurowings i Germanwings nie przyłączyły się do strajku. Możliwa jest też zmiana rezerwacji i lot z innym przewoźnikiem lub przesiadka na kolej - informowała dpa. (PAP)

drdzgw2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drdzgw2