Trwa ładowanie...

Pawlak: rząd nie planuje zmian w systemie emerytur górniczych

Wicepremier Waldemar Pawlak zapewnił w poniedziałek w Katowicach, że rząd nie planuje zmian w systemie emerytur górniczych, które zapewniają górnikom prawo do emerytur po 25 latach pracy pod ziemią.
Share
Pawlak: rząd nie planuje zmian w systemie emerytur górniczych
Źródło: Jupiterimages
d1cw9r1

- Nikt nie planuje na razie żadnych zmian w emeryturach górniczych - zapewnił wicepremier, minister gospodarki podczas konferencji prasowej. Pawlak odniósł się w ten sposób do wypowiedzi szefa Solidarności Piotra Dudy, który w poniedziałkowym wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" powiedział m.in., że związkowcy nie widzą możliwości, by górnicy utracili swoje emerytury. - Jeżeli rząd spróbuje je ruszyć, to się przekona, jacy jesteśmy silni - mówił Duda.

- Przyjęliśmy te rozwiązania (dla górników - PAP) w emeryturach pomostowych, dopełniając cały system. Zachowano tam respekt, szacunek dla tych wszystkich ludzi, którzy pracują w trudnych, ciężkich warunkach. Nikt nie zamierza w tej chwili cokolwiek mieszać przy emeryturach górniczych - zapewnił wicepremier.

W ostatnich miesiącach w wypowiedziach prasowych eksperci od ubezpieczeń emerytalnych wskazywali m.in., że system emerytalny górników jest zbyt kosztowny dla budżetu państwa i z tego m.in. powodu wymaga zmian.

- Nie ma potrzeby zamartwiać się czymś, co nie istnieje - skomentował Pawlak, pytany o rządowe plany w kwestii górniczych emerytur.

d1cw9r1

Podziel się opinią

Share
d1cw9r1
d1cw9r1