Trwa ładowanie...
d4i7utv

PGE chce, by IPO Energi obejmowało tylko akcje nowej emisji

16.09. Warszawa (PAP) - PGE chce, by IPO Energi obejmowało tylko akcje nowej emisji. Spółka szacuje, że Energa wejdzie na GPW, kiedy będzie potrzebować środków na inwestycje -...

d4i7utv
d4i7utv

16.09. Warszawa (PAP) - PGE chce, by IPO Energi obejmowało tylko akcje nowej emisji. Spółka szacuje, że Energa wejdzie na GPW, kiedy będzie potrzebować środków na inwestycje - powiedział na konferencji prezes PGE Tomasz Zadroga.

"Zobowiązaliśmy się do upublicznienia Energii. Zrobimy to w momencie jak będziemy potrzebować środków na inwestycje. Będzie to tylko nowa emisja, nie będziemy sprzedawać naszych akcji" - powiedział Zadroga.

"Za wcześnie jest, aby mówić o terminie debiutu Energi na GPW" - dodał.

Zdaniem Zadrogi, rada nadzorcza w przyszłym tygodniu zajmie się wnioskiem o wyrażenie zgody na przejęcie Energi.

d4i7utv

"Potrzebne są dwa warunki formalne: zgoda UOKiK i zgoda rady nadzorczej, która zbiera się w tej sprawie przyszłym tygodniu" - powiedział.

Wcześniej prezes PGE mówił, iż spółka chce najpóźniej w ciągu 3 tygodni złożyć w UOKiK wniosek o zgodę na przejęcie Energi.

Wojciech Topolnicki, wiceprezes PGE poinformował, że na chwilę obecną PGE może sfinansować transakcję bez zwiększania zadłużenia grupy.

"Na dziś możemy transakcję zamknąć bez zwiększania zadłużenia grupy kapitałowej, czyli przy wykorzystaniu obecnej gotówki, linii kredytowych i linii obligacyjnych. Jednak, ze względu na optymalizację, będziemy używać długu" - powiedział Topolnicki. (PAP)

jru/ pam/ ana/

d4i7utv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i7utv