Trwa ładowanie...
d6sm7bo

PKP jeszcze w tym tygodniu może wybrać doradców przy prywatyzacji PKP Cargo

...

Share
d6sm7bo

28.01. Warszawa (PAP) - PKP jeszcze w tym tygodniu może wybrać doradców przy prywatyzacji PKP Cargo - poinformował w poniedziałek prezes grupy PKP Jakub Karnowski.

"Już zebraliśmy oferty na konsorcja, w których są doradcy. Prawdopodobne jeszcze dzisiaj możemy otrzymać decyzję Ministerstwa i jeżeli taką decyzję otrzymamy, to doradców możemy wybrać jeszcze w tym tygodniu" - powiedział na konferencji Karnowski.

Potwierdził, że debiut PKP Cargo na GPW spodziewany jest pod koniec 2013 r.

d6sm7bo

W grudniu 2012 roku Karnowski mówił PAP, że PKP chce sprzedać na giełdzie między 25 proc. a 50 proc. minus jedna akcja PKP Cargo. Pakiet kontrolny pozostać ma na razie w rękach PKP SA.

W poniedziałek Wojciech Balczun zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa PKP Cargo. Karnowski poinformował, że do czasu wyboru nowego prezesa p.o. prezesa będzie Marek Zaleśny, członek zarządu PKP Cargo.

PKP Cargo to największy polski kolejowy przewoźnik towarowy.

PKP Cargo wypracowało w 2012 roku około 340 mln zł zysku netto według międzynarodowych standardów rachunkowości. W grudniu, bazując na krajowych standardach rachunkowości, spółka podała, że wynik netto za 2012 r. wyniósł 295,9 mln zł, a przychody ok. 4,6 mld zł.

W 2013 r. przewoźnik liczy na ok. 4,8 mld zł przychodów i 567,4 mln zł EBITDA. Dane te zostały przez spółkę wyliczone na podstawie krajowych reguł sprawozdawczości.(PAP)

kuc/ pel/ ana/

d6sm7bo

Podziel się opinią

Share
d6sm7bo
d6sm7bo