Trwa ładowanie...
przetarg
13-10-2014 16:19

PKP PLK ogłosiły przetarg na system informacji pasażerskiej dla 736 dworców

Warszawa, 13.10.2014 (ISBnews) - PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) ogłosiły przetarg na montaż i rozbudowę systemu informacji pasażerskiej. Nowe urządzenia pojawią się na 763 dworcach, stacjach i przystankach kolejowych w całej Polsce, podał zarządca infrastruktury kolejowej.

PKP PLK ogłosiły przetarg na system informacji pasażerskiej dla 736 dworcówŹródło: przewozy regionalne
d2x44h9
d2x44h9

PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) ogłosiły przetarg na montaż i rozbudowę systemu informacji pasażerskiej. Nowe urządzenia pojawią się na 763 dworcach, stacjach i przystankach kolejowych w całej Polsce, podał zarządca infrastruktury kolejowej.

"Wykorzystujemy ogromną szansę, jaką daje nam wsparcie z funduszy UE na lata 2007 - 2013. Montaż systemu na blisko 800 stacjach i przystankach zdecydowanie usprawni podróż koleją. Wyświetlacze i infokioski będą prezentowały zbiorczą informację o kilkunastu najbliższych połączeniach. Inwestycja podniesie nie tylko standard prezentowanych informacji, ale podwyższy też bezpieczeństwo pasażerów, dzięki instalacji monitoringu" - powiedział wiceprezes PKP PLK Andrzej Pawłowski, cytowany w komunikacie.

Wykonawca zaprojektuje, dostarczy i zamontuje elektroniczne wyświetlacze wraz z systemem monitoringu. System ma być gotowy do końca przyszłego roku, podano również.

"Nowy system informacji ujednolici stosowane obecnie rozwiązania. Będzie go można łatwiej aktualizować, modyfikować i wprowadzać niezbędne zmiany, np. w czasie korekty rozkładu jazdy. Dodatkowo, na 288 stacjach o kluczowym znaczeniu dla ruchu pasażerskiego, PLK zainstaluje wyświetlacze peronowe, z wizualną, dynamiczną informacją pasażerską" - czytamy dalej.

(ISBnews)

d2x44h9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x44h9