Trwa ładowanie...

Po tych studiach jest praca i dobre zarobki

Absolwenci automatyki i robotyki znajdują pracę w instytutach naukowo-badawczych oraz ośrodkach badawczo-rozwojowych, wdrażających i projektujących najnowsze technologie.
Share
Po tych studiach jest praca i dobre zarobki
d4m0xcc

Mechanika i budowa maszyn

Na absolwentów mechaniki i budowy maszyn praca czeka przede wszystkim w firmach produkcyjnych. W wielu przypadkach mają oni możliwość aplikowania na takie same stanowiska, jak osoby kończące automatykę i robotykę. Studenci po kierunku mechanika i budowa maszyn znajdują pracę przy procesach projektowania i wytwarzania różnorodnych maszyn oraz urządzeń. Bardzo często czuwają oni nad jakością produktów i sprawnym przebiegiem procesu produkcyjnego. Wiedza posiadana przez absolwentów tego kierunku jest również nieoceniona w zajęciach związanych z eksploatacją, konserwacją i reperacją mniej lub bardziej skomplikowanych urządzeń mechanicznych. Specjalistów z dziedziny mechaniki zatrudniają także firmy akredytacyjne i certyfikujące.

Biotechnologia i chemia

Studenci, kończący studia z zakresu biotechnologii powinni szukać zatrudnienia w laboratoriach przemysłu spożywczego, kosmetycznego, farmaceutycznego i oczywiście biotechnologicznego. Praca na nich czeka również w prywatnych instytutach badawczych, laboratoriach ośrodków naukowych, a także przy udziale w badaniach klinicznych. Część absolwentów tego kierunku znajduje pracę w przedsiębiorstwach i organizacjach zajmujących się ochroną środowiska. Często zdarza się, iż biotechnolodzy pracują jako przedstawiciele medyczni koncernów farmaceutycznych.

Chemia

Przed studentami chemii często otwierają się podobne możliwości rozwoju zawodowego, jak przed osobami kończącymi biotechnologię. Absolwenci kierunku chemia znajdują pracę w działach badawczo-rozwojowych ogromnych przedsiębiorstw przemysłu chemicznego, ale również w mniejszych firmach, działających w skali lokalnej. Kończący studia chemiczne są również zatrudniani w pracowniach eksperymentalnych. Z kolei chemicy z zacięciem pedagogicznym wiążą swoją karierę z zawodem nauczyciela.

Chemicy, którzy dysponują umiejętnościami interpersonalnymi i cenią sobie kontakty z klientami, na pewno zrealizują się jako przedstawiciele handlowi firm chemicznych lub farmaceutycznych.

Przedstawiciele medyczni zarabiają zdecydowanie więcej od handlowców z innych branż. Dotyczy to zarówno wynagrodzenia podstawowego, jak i premii. Warto przy tej okazji zwrócić uwagę na korzyści, jakie przynosi specjalizacja. Różnica w płacach przedstawicieli medycznych i branży technicznej jest stosunkowo niewielka, ale zarabiają oni zdecydowanie więcej niż przedstawiciele handlowi innych branż. Jest tak, gdyż od reprezentantów dwóch pierwszych grup zazwyczaj wymaga się specjalistycznej, często bardzo szczegółowej wiedzy, którą – jak widać – pracodawcy cenią.

d4m0xcc

Jak kształtują się zarobki Polaków w 2010 roku? Na jakich stanowiskach oferowano w tym roku najwyższe płace? Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń . Każdy zainteresowany po wypełnieniu ankiety otrzyma analizę wynagrodzenia dla wybranego stanowiska. Ponadto po zakończeniu badania, jego uczestnicy jako pierwsi otrzymają najnowsze dane o płacach w Polsce.

Grzegorz Spólnik
Sedlak & Sedlak

[

]( http://www.wynagrodzenia.pl/obw.php/p.76 )

  • Mediana to w statystyce wartość cechy w szeregu uporządkowanym, powyżej i poniżej której znajduje się jednakowa liczba obserwacji.
d4m0xcc

Podziel się opinią

Share
d4m0xcc
d4m0xcc