Trwa ładowanie...
d35ve2x
pracownik

Podnoszenie kwalifikacji - sposób na stabilizację w przedsiębiorstwie

Polska gospodarka jest nadal w dobrej kondycji. Duże tempo wzrostu gospodarczego i spadek bezrobocia napawają optymizmem, ale sytuacja na rynku pracy i żądania płacowe powodują coraz większy opór w rozwijaniu działalności. Firmy muszą konkurować o zdobycie i utrzymanie pracownika.

Share
d35ve2x

Przedsiębiorstwa mają duże kłopoty z zachwianą równowagą pomiędzy płacą a wydajnością. Od miesięcy dynamika wzrostu wynagrodzeń wyprzedza tempo wzrostu wydajności. Według danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wzrost przeciętnego wynagrodzenia w kwietniu 2008 roku wyniósł 12,6%. Emigracja pracowników do krajów UE spowodowała, że na rynku pracy brakuje specjalistów. 67% pracodawców jest skłonnych zatrudnić pracowników z mniejszym doświadczeniem i kwalifikacjami.

Oznacza to, że firmy powinny inwestować w rozwój zawodowy pracowników. Jednak wiele małych firm nie może pozwolić sobie na kosztowne szkolenia. Oddelegowanie pracownika na szkolenie to dla nich również problem organizacyjny. Świetnym rozwiązaniem dla małych biznesów są szkolenia on-line oferowane przez Akademię PARP.

Multimedialne szkolenia Akademii PARP to doskonałe narzędzie do zdobywania i przekwalifikowania pracowników. Ciekawa formuła i prosty sposób nawigacji pomagają przełamać opór i strach związany z obsługą komputera. Na portalu www.akademiaparp.gov.pl znajdują się szkolenia m. in. z zarządzania, sprzedaży, czy windykacji.

Szkolenia Akademii PARP zostały opracowane z myślą o mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach. Portal Akademii PARP oferuje wsparcie ze strony ekspertów i opiekunów. Uczestnicy szkoleń mogą wziąć udział w pracy grupowej. Najciekawsze zostaną opublikowane na portalu Akademii PARP pod adresem www.akademiaparp.gov.pl. Zaliczenie pracy grupowej premiowane jest dodatkowymi punktami w programie nagród.

d35ve2x

Podziel się opinią

Share
d35ve2x
d35ve2x