Podwyżki 500+ nie będzie. Rafalska: nie trwają żadne prace nad zmianą wysokości świadczenia

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej studzi emocje. Zmian w 500+ nie będzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na podwyżki 500+ nie ma co liczyć
Na podwyżki 500+ nie ma co liczyć (East News, Fot: Lukasz Piecyk/REPORTER)
WP

Ostatnio głośno zrobiło się o pomyśle podniesienia świadczenia do wysokości tysiąca złotych. Doniesienia o pracach nad takimi zmianami opublikował "Super Express", a pomysł ten poparł poseł PiS Janusz Szewczak, wiceszef sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

W programie "Money. To się liczy" jego zapędy studził już wiceminister rodziny Bartosz Marczuk. Teraz przyszedł czas na szefową resortu.

"W związku z pojawiającymi w mediach informacjami dot. zwiększenia wysokości świadczenia wychowawczego informuję, że nie trwają żadne prace dotyczące zmian wysokości świadczenia przyznawanego w ramach programu Rodzina 500+" - powiedziała Elżbieta Rafalska w opublikowanym na stronie ministerstwa rodziny i pracy komunikacie.

WP

Zobacz też: Wiceminister: pod koniec roku kolejne uszczelnienie programu 500+

Ministerstwo przypomniało, że aktualnie trwa przyjmowanie wniosków i wydawane są decyzje przyznające świadczenie w wysokości 500 zł, na nowy okres świadczeniowy, który będzie trwał od 1 października 2018 do 30 września 2019 r.

Program Rodzina 500+ okazał się sukcesem dla partii Jarosława Kaczyńskiego. Jednak ma poważną wadę – z roku na rok wartość wypłat się kurczy przez inflację.

WP

Jak wyliczyliśmy, przez wzrosty cen żywności, za 500 zł na początku 2018 roku można było kupić tyle samo, co za 484 zł w kwietniu 2016 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
WP
WP