Trwa ładowanie...

Pokaż, lekarzu, co masz w garażu

Ministerstwo Finansów wskazało listę zawodów, w których najczęściej oszukuje się na podatkach.

Share
Pokaż, lekarzu, co masz w garażuŹródło: fotolia.pl
d1mzw71

Ministerstwo Finansów wskazało listę zawodów, w których najczęściej oszukuje się na podatkach.

Pomińmy grube ryby handlujące stalą czy paliwami. Skupmy się na drobniejszych sztukach, które wolą pływać w szarej strefie. To lekarze (w tym stomatolodzy)
, budowlańcy, fryzjerzy i mechanicy samochodowi. Eureka!

Ministerstwo, rzecz jasna, Ameryki nie odkryło. Tych omijających fiskusa szerokim łukiem zna doskonale każdy, kto choć raz był u lekarza, dentysty albo remontował mieszkanie czy naprawiał samochód. Nie są to zwykle, niestety, tanie usługi. Fryzjerów się nie czepiam, bo kokosów zwykle nie zarabiali. Ale może ich nie doceniam w czasach, gdy wokół sami „styliści fryzur"?

d1mzw71

Niestety, państwo samo sobie tę szarą strefę wyhodowało. I rzecz nie tylko w wysokości podatków, przed którymi ludzie uciekają. Ale również w nierównym traktowaniu Polaków i przymykaniu oka na zarobki wielu z nich. Przez całe lata w prywatnych gabinetach lekarskich i dentystycznych nie było śladu kasy fiskalnej. Obowiązkowo będzie u wszystkich dopiero od nowego roku. Teraz lekarze muszą mieć kasę tylko wtedy, gdy ich roczne obroty przekroczą 20 tysięcy złotych. To jakiś żart – bo to są zarobki porównywalne do najniższego rocznego wynagrodzenia!

Tak więc mamy nadal całą masę lekarskiej biedoty, u której pieniądze przepływają wyłącznie z ręki do ręki. I kto udowodni panu doktorowi, że przyjął dziś 30 pacjentów, a nie pięciu? Są nawet tacy pechowcy jak żona ministra Nowaka, która na gabinecie stomatologicznym wykazała stratę. Jakiś dochód znalazła dopiero wtedy, gdy fiskus się nią, wraz z gabinetem, zainteresował.

Pokaż, lekarzu, co masz w garażu – brzmi bon mot ukuty przez niewdzięcznych, zapewne, pacjentów. Dotarł też chyba w końcu do fiskusa. Ten wolał bowiem sprawdzać raczej szarego człowieka, wcale nie z szarej strefy. Ot choćby takiego... przestępcę korzystającego z ulgi na dzieci!

Ewa Usowicz

d1mzw71

[

(fot. Rzeczpospolita)
Źródło: (fot. Rzeczpospolita)

]( http://www.e-kiosk.pl/rzeczpospolita2014 )

d1mzw71
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mzw71
d1mzw71