Trwa ładowanie...
d210nbb
d210nbb

Polacy mają dość pracy za nędzne grosze

Zamiast uczciwej pensji pracownicy w Polsce dostają ochłapy. Tak się nie da żyć - alarmuje dziennik "Fakt".
Share
d210nbb

Polacy mają już dość pracy za nędzne grosze. Pracodawcy co chwila narzekają, że brakuje rąk do pracy, że przyjmą każdego chętnego. Ale zapominają o tym, że ludzie chcą godnie zarabiać. Przecież nie da się utrzymać całej rodziny za niecały tysiąc złotych miesięcznie. A takie głodowe zarobki oferują pazerni właściciele firm - wytyka gazeta.

Zdaniem "Faktu", wszystko dlatego, że pracodawcy w Polsce dbają tylko o własne zyski. Za nic mają potrzeby pracowników. Zasłaniają się wysokimi podatkami, mówią o złym prawie i wysokich opłatach na ZUS. Ale w ogóle nie myślą o tych, którzy wegetują za grosze.

_ Wiele osób dochodzi do wniosku, że nie opłaca się im pracować. Wolą być na zasiłku niż pracować za małe pieniądze. Dzieje się tak dlatego, ponieważ nie ma zbytniej różnicy pomiędzy niskimi pensjami a zasiłkami dla bezrobotnych _- twierdzi Robert Gwiazdowski, ekonomista z Centrum im. Adama Smitha.

d210nbb

Pracodawcy muszą wreszcie zrozumieć, że nie wystarczy wywieszać ogłoszeń. Ludzie chętnie się zatrudnią, bo Polacy pracy się nie boją. Ale pracownicy liczą na uczciwe pensje, a nie na ochłapy - akcentuje dziennik "Fakt". (PAP)

Polecamy:
» Kalkulator wynagrodzeń - policz swoją pensję

d210nbb

Podziel się opinią

Share
d210nbb
d210nbb