Trwa ładowanie...
d1oi1pa

Polacy o niedzielach bez handlu. Pogodziliśmy się, choć mamy wątpliwości

Zakupy możemy zrobić zaledwie podczas jednej niedzieli w miesiącu. Jak to wpłynęło na nasze zachowania zakupowe? W zasadzie nie wpłynęło. Wielu z nas deklaruje, że i tak chodzi do sklepów w inne dni tygodnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zakaz handlu nie jest problemem dla 60 proc. z nas
Zakaz handlu nie jest problemem dla 60 proc. z nas (East News)
d1oi1pa

Dość łatwo pogodziliśmy się z rozszerzeniem zakazu handlu na pierwsze niedziele miesiąca. Z badania PAYBACK Opinion Poll wynika, że dla 60 proc. z nas nie jest dużym utrudnieniem. Co trzeci respondent deklaruje, że zwykle i tak robił zakupy w inne dni tygodnia, a 23 proc. po prostu odzwyczaiło się od niedzielnych zakupów.

Czytaj: Zakaz handlu nie pomógł małym sklepom. Kolejne tysiące zamknęły działalność

Mimo to nie brakuje wątpliwości, czy zakaz handlu długofalowo nie przyniesie więcej szkód niż dobra. 34 proc. przeciwników tego rozwiązania wskazuje, że zaostrzenie zakazu wpłynie niekorzystnie na gospodarkę, pracowników i konsumentów, a dla 26 proc. takie ograniczenie będzie dużym utrudnieniem. Co trzecia badana osoba uważa jednak, że całkowity zakaz handlu w niedziele jest dobrym pomysłem.

d1oi1pa

Dowiedz się: Wyniki Sfinksa. Zakaz handlu w niedziele dobija polską sieć

Alternatywą dla zamkniętych w niedziele sklepów stacjonarnych mogą być zakupy online, do których podchodzimy jednak z dużą rezerwą. Tylko 4 proc. badanych przyznało, że ograniczenie liczby handlowych niedziel skłoniło ich do zrobienia zakupów w Internecie. Większość badanych wyraźnie jednak podkreśla, że nigdy nie kupuje żywności w ten sposób.

Najczęściej kupujemy w sieci odzież i akcesoria (takich zakupów dokonuje 71 proc. ankietowanych), kosmetyki i artykuły chemiczne (58 proc.), elektronikę (49 proc.), książki (38 proc.), sprzęt RTV i AGD (35 proc.), a także meble i artykuły wyposażenia wnętrz (27 proc.).

Obejrzyj: Nowe tendencje w handlu. Retail park - to tam załatwimy najpotrzebniejsze sprawy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1oi1pa

Podziel się opinią

Share
d1oi1pa
d1oi1pa