Trwa ładowanie...

Powrót eksmisji na bruk

Wyższe czynsze, mniejsze grono osób uprawnionych do dodatków mieszkaniowych, powrót eksmisji na bruk. Koalicja PO - PSL chce zaostrzyć przepisy o najmie mieszkań komunalnych - alarmuje "Nasz Dziennik".

Share
Powrót eksmisji na bruk
Źródło: AFP
d3r7yiw

Wyższe czynsze, mniejsze grono osób uprawnionych do dodatków mieszkaniowych, powrót eksmisji na bruk. Koalicja PO-PSL chce zaostrzyć przepisy o najmie mieszkań komunalnych - alarmuje "Nasz Dziennik".

Celem pomysłodawców jest lepsze wykorzystanie komunalnych zasobów, wyeliminowanie z nich zamożniejszych lokatorów i tych, którzy bezkarnie uchylają się od płacenia czynszu. Środowiska lokatorskie, które najdotkliwiej odczują zmiany, wskazują jednak, że to samorządy są winne kurczeniu się bazy mieszkaniowej, a restrykcyjne przepisy uderzą najbardziej w normalne niezamożne rodziny - wskazuje gazeta.

d3r7yiw

Rząd chce znieść katalog uprawnionych, którym z mocy prawa przysługuje lokal socjalny w razie eksmisji. Figurują w nim osoby obłożnie chore, niepełnosprawni, kobiety w ciąży, bezrobotni, emeryci i renciści korzystający z pomocy społecznej. Po zmianie przepisów osoby te utracą automatycznie ochronę, a o ewentualnym prawie do lokalu socjalnego będzie orzekał sąd. O tym w piątkowej publikacji "Naszego Dziennika".

d3r7yiw

Podziel się opinią

Share
d3r7yiw
d3r7yiw