Trwa ładowanie...
dl2g0yk

Pracowniku, idziesz do toalety? Odbij kartę

Brytyjska firma produkująca mięso została określona jako "dickensowska", ponieważ zmusza pracowników do odbijania karty pracowniczej za każdym razem, gdy idą do toalety.
Share
Pracowniku, idziesz do toalety? Odbij kartę
Źródło: PAP
dl2g0yk

Stowarzyszenie związków zawodowych Unite skrytykowało praktyki firmy Brown Brothers, która ma siedzibę w Dumfriesshire. _ To przerażające, że w 2008 r. pracownicy muszą znosić takie upokorzenia, jak i inne praktyki, które naruszają ich prywatność _ - powiedział Tony Woodley, sekretarz generalny Unite.

Stowarzyszenie Unite wezwało zarząd Tesco, by wpłynął w tej sprawie na swojego dostawcę, który ogłosił, że nie chce zmieniać swojej polityki.

_ Pracownicy dostają mniej pieniędzy z powodu wychodzenia do toalety _ - podkreśla Woodley. Każdy, kto chce zostać zwolniony z obowiązku rejestracji wyjść do toalety musi przynieść zaświadczenie od lekarza.

Nikt z Brown Brothers nie udzielił komentarza dziennikarzom. Natomiast Tesco w oświadczeniu odpowiedziało, że "normy pracy traktuje bardzo poważnie i wszyscy dostawcy muszą spełniać bardzo wymagające kryteria". (ap)

dl2g0yk

Podziel się opinią

Share
dl2g0yk
dl2g0yk