Trwa ładowanie...

Prezenty dla warszawskich urzędników

Prezydent Warszawy będzie rozdawać pracownikom ratusza nagrody rzeczowe. "Życie Warszawy" przypomina, że otrzymują już oni premie, trzynastki i różnego rodzaju dodatki, które niemal podwajają pensję.

Prezenty dla warszawskich urzędnikówŹródło: Akpa
d2fiwne
d2fiwne

- W szczególnie uzasadnionych przypadkach prezydent może przyznać pracownikowi, za jego zgodą, nagrodę w formie świadczenia rzeczowego - postanowiła ostatnio prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Ustanowiła więc w ten sposób kolejną, po nagrodach i trzynastej pensji, formę dowartościowania urzędników.

W ratuszu jest dziś zatrudnionych 7,5 tysiąca osób. Średnia zarobków to nieco ponad 5 tysięcy złotych brutto.

Z urzędowych zestawień wynika, że najgorzej opłacaną grupą pracowników są gońcy, sprzątaczki i portierzy, których zarobki wahają się od 1120 do 1600 złotych. Większe widełki są przy stanowisku asystenta prezydenta. Może on zarobić od 1450 do 5 tysięcy złotych. Pensja dyrektora biura dochodzi do 5 tysięcy 600 złotych, a burmistrza - do blisko 6 tysięcy.

Do tak wyliczonej kwoty dochodzi dodatek za wieloletnią pracę - od 5 do 20% - dodatek czy dodatek specjalny, który prezydent Warszawy może przyznać z tytułu czasowego zwiększenia liczby obowiązków. Na podstawie tego ostatniego urzędnik przez rok może dostawać uposażenie nawet o 75% wyższe.

Oprócz pensji urzędnicy trzy razy w roku otrzymują nagrody pieniężne i raz trzynastkę przynależną budżetówce.

d2fiwne
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fiwne