Trwa ładowanie...

Prezydent poleci na Antypody. Wyjątkowo droga podróż Andrzeja Dudy

Za dwa tygodnie prezydent uda się z wizytą do Australii. Odwiedzi również Nową Zelandię. W podróż może zabrać orszak liczący nawet 40 osób.

Share
Prezydent poleci na Antypody. Wyjątkowo droga podróż Andrzeja Dudy
Źródło: PAP, fot: Marcin Obara
d4mlhr6

Prezydencka para, delegacja z kancelarii, ponad 10 osób z MON i liczna ochrona – w sumie nawet 40 osób ma polecieć z Andrzejem Dudą na Antypody – policzył dziennik "Fakt". Wizyta będzie drogo kosztować, bo już sam bilet lotniczy to od 5 tys. do 22 tys. zł za osobę.

Jak podkreśla dziennik, prezydent poleci rejsowym samolotem linii Emirates, a nie rządowym samolotem, właśnie przez liczbę osób, które zabiera ze sobą podróż do Australii. Wizyta będzie trwała 6 dni.

Po co prezydentowi taki orszak? - pyta "Fakt". Jak pisaliśmy w money.pl, delegacja MON zapewne chce popchnąć sprawę zakupu używanych fregat, które resort zamierza kupić dla polskiej marynarki. Co z pozostałymi? Kancelaria Prezydenta twierdzi, że skład delegacji jest w trakcie weryfikacji.

d4mlhr6

Jak dodają przedstawiciele prezydenta w informacji przesłanej dziennikowi, "koszty realizacji wizyty w Australii i Nowej Zelandii pokrywają strony przyjmujące, bowiem pierwszej w historii wizycie Prezydenta RP nadany został przez strony przyjmujące najwyższy status wizyty państwowej”.

Kłopot w tym, że jak ustalili dziennikarze gazety, "strony przyjmujące" owszem zapłacą - ale za przeloty i hotele jedynie pary prezydenckiej i kilku osób towarzyszących. Za pozostałą świtę, która według dziennika może liczyć 30 osób, zapłacą polscy podatnicy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4mlhr6

Podziel się opinią

Share
d4mlhr6
d4mlhr6