Trwa ładowanie...
d1x9yjv

Program emisji w JPY do 3,6 mld USD dla zapewnienia elastyczności i bezp. emisji - MF

29.12. Warszawa (PAP) - Zarejestrowanie przez Polskę w ubiegłym tygodniu programu emisji obligacji w jenach japońskich w kwocie do 3,6 mld USD oraz obligacji uridashi w tej samej...

Share
d1x9yjv

29.12. Warszawa (PAP) - Zarejestrowanie przez Polskę w ubiegłym tygodniu programu emisji obligacji w jenach japońskich w kwocie do 3,6 mld USD oraz obligacji uridashi w tej samej kwocie, zapewni resortowi finansów pełną elastyczność w zakresie podaży i formatu emisji, a maksymalny poziom, dla potencjalnego plasowania długu na tym rynku jest bezpiecznie wysoki - poinformował PAP Piotr Marczak, dyrektor Departamentu Długu Publicznego w MF.

"Sprawa rejestracji programu w Japonii jest prosta - poprzedni dobiegał końca i należało go zaktualizować, w tym również kwotę. Tak jak przy listach emisyjnych dla SPW emitowanych w kraju, tak również przy programach emisji obligacji na rynki zagraniczne górny limit emisji ustalany jest na bezpiecznie wysokim poziomie. Aktualizacja programu ma więc nam dać pełną elastyczność w zakresie kwot emisji i ich formatu" - powiedział PAP Marczak.

Rejestracja wchodzi w życie od 6 stycznia i jest ważna dwa lata. (PAP)

bg/ asa/

d1x9yjv

Podziel się opinią

Share
d1x9yjv
d1x9yjv