Trwa ładowanie...

Programista zarobi więcej niż administrator sieci

Programiści przeciętnie zarabiają 5,5 tys. zł, czyli o 1 tys. zł więcej niż administratorzy sieci – wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak.

Programista zarobi więcej niż administrator sieciŹródło: anyaberkut - Fotolia.com
d24zqyv

Do głównych zadań administratora sieci należy m.in.: zapewnienie komunikacji informatycznej w firmie, zapewnienie wsparcia technicznego użytkownikom sieci oraz zabezpieczenie systemów przed włamaniem. Z kolei programista zajmuje się głównie tworzeniem systemów aplikacyjnych, uczestniczeniem w pracach wdrożeniowych, prowadzeniem dokumentacji technicznej oprogramowania oraz ciągłym jego optymalizowaniem.

Niezależnie od wielkości firmy, programista zawsze zarabia więcej niż administrator sieci. Największa różnica zarobków występuje w firmach o zatrudnieniu powyżej 1 000 osób (wielkie przedsiębiorstwa). Przeciętnie programista zarabia tam więcej o niemal 30 proc.

d24zqyv

Najbardziej zbliżone płace na obu stanowiskach występują w małych firmach, gdzie różnica wynosi zaledwie 500 zł. Sytuacja może wynikać z tego, że w małych przedsiębiorstwach informatyk może łączyć obowiązki programisty i administratora sieci. Pracodawcy mogą w takim przypadku oszczędzić na wydatkach związanych z zatrudnieniem kolejnego pracownika.

Andrzej Kuczara
Sedlak & Sedlak

[

]( http://www.wynagrodzenia.pl/obw.php/p.76 )

d24zqyv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24zqyv